Pasaulyje

2015.11.18 15:03

Popiežius: Bažnyčios durys privalo likti atviros, nepaisant būgštavimų dėl teroro

BNS 2015.11.18 15:03

Popiežius Pranciškus trečiadienį pareiškė, kad pasaulio katalikų bažnyčios neturi užverti savo durų, nepaisant padidėjusių būgštavimų dėl saugumo po teroro išpuolių Paryžiuje.

„Prašau, tegul nebūna šarvuotų durų bažnyčiose, viskas tebūna atidaryta“, – sakė 78 metų pontifikas maldininkams Šv. Petro aikštėje, pranešė Italijos naujienų agentūra AGI.

„Pasaulyje yra vietų, kurių durys neturėtų būti užrakintos raktu. Tokių vis dar pasitaiko, tačiau taip pat yra daug (vietų), kur šarvuotos durys tapo norma“, – kalbėjo jis.

„Mes neturime pasiduoti minčiai, kad tokį požiūrį turėtume taikyti visose mūsų gyvenimo srityse, – sakė Pranciškus. – Jeigu taip būtų, Bažnyčia taptų siaubinga“.

Popiežius šįkart tiesiogiai nepaminėjo praėjusios savaitės atakų Paryžiuje, kurias yra pasmerkęs kaip „nežmoniškas“.

Jo pareiškimas nuskambėjo Italijoje vykstant intensyvioms diskusijoms dėl saugumo sustiprinimo Romoje ir Vatikane, kurie yra laikomi potencialiais islamistų kovotojų taikiniais.

Popiežiaus žodžiai taip pat yra reikšmingi ir tikėjimo prasme.

Jis paragino Bažnyčią palikti duris atviras atitolusiems nuo tikėjimo, svarstantiems galimybę prie jo sugrįžti, ir šimtams tūkstančių į Europą atvykstančių migrantų iš Afrikos, Artimųjų Rytų ir Pietų Azijos.