Pasaulyje

2015.11.18 14:43

A. Abaoudas – pagrindinis įtariamasis dėl išpuolių organizavimo

Kol kas neaiški per Paryžiaus pareigūnų operaciją nukautų ir suimtų įtariamųjų išpuolių vykdytojų tapatybė. Tačiau vietoje dirbantys žurnalistai sako, kad pareigūnai turėjo viltį per šią operaciją sulaikyti pagrindiniu organizatoriumi laikomą Abdelhamidą Abaoudą.

„Netikėlius apakino Alachas“, – taip „Islamo valstybės“ žiniasklaidai skelbė A. Abaaoudas, kai gyrėsi išsisukęs nuo pareigūnų viename iš Europos Sąjungos patikros punktų. Tą kartą pareigūnai akylai jį stebėjo, bet nesiryžo sulaikyti. Duomenų bazėse A. Abaaoudą pareigūnai jau buvo įrašę dėl savo pastangų Europoje pritraukti džihadistų kovotojų. Dėl to jis net buvo nuteistas, tiesa, pačiam A. Abaoudui nedalyvaujant. A. Abaaoudas taip pat gyrėsi laiku pasitraukęs, kai Belgijos policija, siekdama užkirsti kelią vienam iš išpuolių, šiais metais nukovė du jo bendražygius.

Jo grasinimai Europai pasirodydavo džihadistų socialinuose tinkluose. A. Abaaoudas gyveno Briuselyje, Molenbeko kvartale, į kurį skeptikai žiūri kreivai dėl ten prisiglaudusių įtariamų džihadistų.

Briuselyje A. Abaaoudas augo jo tėvams atvykus iš Maroko. Žurnalistų kalbintas jo klasės draugas jį prisiminė kaip piniginių vagišių, mėgusį kabinėtis prie kitų mokinių ir net mokytojų. A. Abaoudo tėvas sūnaus poelgių griežtai išsižadėjo ir teigė, kad jis sugriovęs jų šeimos susikurtą gerą gyvenimą Belgijoje.