Pasaulyje

2015.11.18 11:14

Rusijos žiniasklaida: lėktuve bomba buvo pakišta po keleivio sėdyne

15min.lt 2015.11.18 11:14

Rusijos lėktuve А321, kuris subyrėjo virš Sinajaus, sprogusi bomba buvo su laikrodiniu mechanizmu ir buvo pakišta po keleivio sėdyne, esančia prie lango, praneša dienraštis „Kommersant“, remdamasis šaltiniais teisėsaugoje.

Leidinio duomenimis, tirdami lėktuvo A321 nuolaužas, Rusijos Federalinės saugumo tarnybos ekspertai rado dalį orlaivio korpuso, kurio deformacijos rodė, kad jas sukėlė gamyklinis sprogmuo, pagamintas kariniams tikslams. Kai bomba sprogo, buvo akimirksniu pažeista lėktuvo uodega ir išsihermetizavo salonas.

Manoma, kad bomba po keleivio sėdyne buvo pakišta galinėje lėktuvo dalyje. Kai ji sprogo, atitrūko lėktuvo galinė dalis, o laineris subyrėjo ore, jo nuolaužos išsibarstė keliolikos kilometrų atstumu. Lėktuvo keleiviai žuvo akimirksniu dėl „staigaus slėgio kritimo“.

Anksčiau buvo spėjama, kad bomba sprogo bagažo skyriuje, kuris yra po keleivių salonu.

Leidinio duomenimis, sprogmuo turėjo laikrodinį mechanizmą. „Sprogmuo, akivaizdu, turėjo laikrodinį mechanizmą, nors, jei reisas būtų užlaikytas, o tai dažnai nutinka Egipto oro uostuose, bomba galėjo sprogti tuomet, kai lėktuve dar nebuvo keleivių“, – rašo „Kommersant“.

Ekspertai mano, kad bombą į lėktuvą galėjo įnešti kas nors iš Šarm aš Šeicho oro uosto aptarnaujančio personalo. Pavyzdžiui, lėktuvo salono valdytojai ar darbuotojai, pristatantys maistą ar bagažą.

Antradienį Rusijos Federalinės saugumo tarnybos direktorius Aleksandras Bortnikovas pranešė, jog nėra abejonių, kad lėktuvas buvo susprogdintas ir tai yra teroro aktas. Atsakomybę už lėktuvo sprogdinimą prisiėmė „Islamo valstybės“ teroristinis padalinys, veikiantis Egipte. Rusijos FSB pažadėjo 50 mln. JAV dolerių premiją už informaciją, kuri padėtų surasti ir sunaikinti lėktuvą susprogdinusius teroristus.

Rusijos istorijoje didžiausia aviakatastrofa įvyko spalio 31 d. Tuomet Rusijos aviakompanijos „Kogalymavia“ lėktuvas A321 iš Šarm aš Šeicho išskrido į Sankt Peterburgą, bet virš Sinajaus staiga dingo. Netrukus paaiškėjo, kad lėktuvas sudužo, o byrėti pradėjo dar ore. Pilotai nelaimės signalo nepasiuntė. Visi 217 keleivių ir 7 ekipažo nariai žuvo. Iš pradžių manyta, kad lėktuvas sudužo dėl techninių priežasčių, tačiau dabar paaiškėjo, kad jis buvo susprogdintas.

Po šios nelaimės Rusija ir Didžiojo Britanija iš Šarm aš Šeicho evakavo savo turistus. Šios ir daugelis kitų šalių atšaukė skrydžius į šį vieną populiariausių Egipto kurortų.