Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.18 10:50

B. Obama: V. Putinas yra konstruktyvus partneris

BNS 2015.11.18 10:50

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį pagyrė Rusijos vaidmenį derybose, kuriose mėginama rasti sprendinį Sirijos krizei, taip pat pasiūlė galimybę pagerinti santykius, jeigu Maskva sutelks savo karines operacijas į džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS).

B. Obama sakė, kad Rusija buvo „konstruktyvi partnerė Vienoje, mėginant sukurti politinį pereinamąjį procesą“, turėdamas omenyje tarptautines derybas Austrijos sostinėje.

Tačiau jis perspėjo, kad išlieka nesutarimų dėl Sirijos prezidento Basharo al-Assado ateities ir Maskvos dabartinių pastangų jį apginti.

„Aišku, kad yra kabliukas, tai yra, Maskva tebėra suinteresuota palikti B. al-Assadą valdžioje“, – aiškino B. Obama, tačiau pridūrė: „Šie nesutarimai neužkirto mums kelio svarstyti, kaip galėtume organizuoti paliaubas.“

B. Obama taip pat išreiškė viltį, kad Rusija gali sutelkti savo karinius veiksmus ne B. al-Assadui ginti, o „Islamo valstybei“ atakuoti.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino vyriausybė antradienį apkaltino džihadistus praeitą mėnesį susprogdinus Egipte Rusijos lainerį. Per tą katastrofą žuvo visi 224 lėktuve buvę žmonės.

„Per savo pradinį karinį įsikišimą Sirijoje jie buvo labiau susitelkę į prezidento B. al-Assado palaikymą“, – konstatavo B. Obama.

„Jeigu jis (V. Putinas) iš tikrųjų nukreiptų savo ir savo kariuomenės dėmesį į tai, kas yra pagrindinė grėsmė – IS, tai būtų, ką mes norime pamatyti“, – pabrėžė B. Obama.

„Mes palauksime ir pamatysime, ar Rusija skirs daugiau dėmesio IS taikiniams. Jeigu ji tai padarys, mes tai sveikinsime“, – sakė jis.

B. Obama šiuos komentarus išsakė per susitikimą Maniloje su Filipinų prezidentu Benigno Aquino.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi