Pasaulyje

2015.11.18 08:36

Latvijoje švenčiama Nepriklausomybės diena

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.11.18 08:36

Latvijoje trečiadienį minimos Nepriklausomybės paskelbimo 27-os metinės. Be oficialaus paminėjimo, visoje šalyje numatyta daug renginių, kuriais norima pabrėžti nepriklausomos valstybės reikšmę.

Ši Nepriklausomybės šventė ypatinga ir tuo, kad beliko treji metai iki Latvijos valstybės šimtmečio. Per šiuos trejus metus vyks nemažai renginių, kurių tikslas – visuomenei ir ypač jaunimui papasakoti apie valstybės kūrimo istoriją bei priminti jos gyvenimo reikšmingiausius faktus.

Trečiadienį Rygos gyventojų bei miesto svečių laukia daug renginių: be oficialiosios programos, vyks koncertai, mugės, atrakcionai, džiugins Rygoje vykstantis šviesos muzikos festivalis. Vakare – Dauguvos upės krantinėje miesto centre įvyks šventinis saliutas.

Pasveikino Lietuvos vadovai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Latvijos Respublikos prezidentą Raimondą Vėjuonį Latvijos Nepriklausomybės dienos proga.

„Latvija yra viena artimiausių Lietuvos politinių, ekonominių ir kultūrinių partnerių. Esame ne tik sąjungininkai Europos Sąjungoje ir NATO, bet ir artimiausi kaimynai, draugai ir bendraminčiai, pastarąjį šimtmetį kartu einantys laisvės ir nepriklausomybės keliu“, – rašoma prezidentės sveikinimo laiške.

Pasak šalies vadovės, Lietuva ir Latvija principingai siekia bendrų tikslų ir sėkmingai įgyvendina bendrus gynybos, energetikos, transporto projektus. Taip abi šalys kuria dar tvirtesnius ryšius ir įtvirtina visapusišką savo piliečių nepriklausomybę.

„Šiandien mūsų regione, žemyne ir visame pasaulyje susiduriame su rimčiausiais pastarųjų dešimtmečių iššūkiais. Privalome likti vieningi ir ryžtingai ginti visus europiečius vienijančias vertybes, taip pat ir visapusišką mūsų valstybių ir viso žemyno stiprybę“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris pasveikino Latvijos premjerę Laimduotą Straujumą.

„Lietuvos žmonių, vyriausybės ir savo vardu nuoširdžiai sveikinu šios gražios šventės proga. Linkiu Jums ir visiems Latvijos žmonėms visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir gerovės“, – sveikinimo laiške sako premjeras A. Butkevičius.