Pasaulyje

2015.11.18 16:52

Antiteroristinė operacija Paryžiuje baigta: pagrindinis įtariamasis nerastas

15min.lt, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, LRT RADIJAS, DELFI.lt2015.11.18 16:52

Ankstų trečiadienio rytą policija apsupo butą, kuriame slėpėsi įtariami penktadienio Paryžiaus išpuolio teroristai. Paaiškėjo, kad tarp jų nebuvo įtariamojo organizatoriaus Abdelhamido Abaaoudo. Operacija trumpam buvo persikėlusi į Sen Deni bažnyčią, tačiau joje įtariamųjų nerasta. Per operaciją suimti 7 žmonės, žuvo du (moteris susisprogdino, o vyras žuvo sprogus granatai), sužeisti 7 pareigūnai.

14:05: Policija buvo susekusi galimą lapkričio 13-osios išpuolių organizatoriaus buvimo vietą Sen Deni rajone sekdami jo pusseserę, kuri antradienį ryte besipriešindama policijai susisprogdino. 

14:03: Iš viso, pasak itele.fr, išpuoliuose penktadienį galimai dalyvavo 14 teroristų.

13:51: Teroro išpuolių organizatoriaus nerado, B. Cazeneuve'as taip pat kalbėjo apie Abdelhamidą Abaaoudą, kuris, kaip manoma, yra Paryžiaus išpuolių tikrasis organizatorius. Informacija, atvedusi policiją iki buto Sent Deni, sudarė įspūdį, kad Abaaoudas tikėtinai buvo ten, sakė jis.

13:45: Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as patvirtino tai, kas buvo žinoma iš šaltinių policijoje ir Paryžiaus prokurorų pranešimų. Bute buvo sunaikinti du žmonės, viena moteris susisprogdino, į vieną vyrą pataikė granata (anksčiau buvo pranešta, kad snaiperis). Buvo suimti septyni žmonės: trys bute, dar kiti du, taip pat buto savininkas ir jo „draugas“

13:28: Prancūzijos vyriausybė pranešė, kad visos 129 penktadienio išpuolių aukos yra identifikuotos.

12:45: Prancūzijos teisėsaugos atstovai patvirtino, kad apgultis baigėsi. Kol kas nėra skelbiama, ar sulaikytųjų gretose yra Paryžiaus išpuolio organizatoriai.

12:40: Policija informuoja, kad areštuoti jau 7 asmenys.

12:13: LRT RADIJO bendradarbis Valdas Papievis informuoja, kad operacija vyksta jau pusseptintos valandos, tikėtina, kad name slepiasi 1 arba 2 įtariamieji džihadistai.

12:09: Kaip praneša LRT TV naujienų tarnyba, prie tyrimo dirbantys pareigūnai žurnalistams prasitarė, jog šiukšliadėžėje prie daugiausiai aukų pareikalavusios Bataklano koncertų salės jie rado telefoną. Telefone - nurodymas „pirmyn“ ir žemėlapyje pažymėta išpuolio vieta. Telefone rasti duomenys pareigūnus atvedė į šiaurinį San Deni kvartalą. Ten, kur prie stadiono per nelemtus išpuolius irgi sprogo bomba.

Sulaikytas ir butą įtariamiesiems išnuomavęs Jawadas Benas Dowas.

Tuo metu naktį neplanuotai maršrutą keisti turėjusiuose „Air France“ lėktuvuose neaptikta jokių sprogstamųjų medžiagų.

12:00: Šaltiniai policijoje prancūzų žurnalistams atskleidė, kad teroristai planavo surengti ataką La Defense verslo rajone.

11:45: Liudininkų teigimu, Saint-Denis rajonas yra visiškai tuščias, šiuo metu ten būriuojasi  tik policijos pareigūnai, kariai ir kiek atokiau esantys žurnalistai. Kaip pranešama, vienas asmuo vis dar yra užsibarikadavęs teroristų nuomotame bute.

Prancūzijos musulmonų bendruomenė paskelbė, kad penktadienio pamaldų metu pasmerks islamu besidangstančių teroristų veiksmus.

11:17: Prancūzijos policija skelbia, kad operacija vis dar vyksta. Jos metu jau suimti penki įtariami teroristai, sužeisti penki pareigūnai. Skubų susitikimą, padidėjus terorizmo grėsmei Europoje, sušaukė ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

11:16: Užsienio reikalų ministras ir ginybos ministras tap pat prisijungė prie susirinkimo prezidentūroje.

10:45: Policijos šaltiniai portalui Figaro.fr patvirtino, kad civilių aukų nėra, nors Europe 1 anksčiau buvo paskelbę apie vieno civilio žūtį.

10:43: Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as dėl įvykio susitiko su ministru pirmininku Manueliu Vallsu, teisingumo ministre Chrisiane Taubira ir vidaus reikalų ministru Bernardu Cazeneuve, teigia Figaro.fr žurnalistai.

Tiesioginė transliacija iš įvykio vietos:

10:42: BFM TV duomenimis, žuvo policijos šuo. Saugumo pajėgos nusiuntė šunį į butą, kuriame slepiasi įtariamasis, kad būtų galima įvertinti riziką. Gyvūnas buvo nužudytas, kai tik pateko į vidų.

10:30: CNN žurnalistė Christiane Amanpour paskelbė, kad Paryžiaus atakų organizatoriumi vadinamas Abdelhamidas Abaaoudas yra nukautas.

Viena iš įvykio liudininkių teigė nesistebinti, kad teroristai slėpėsi būtent šiame rajone. „Šiame rajone visuose rūsiuose pilna ginklų. Kas šimtą metrų stovi po narkotikų pardavėją. Vaikai čia žmones apvaginėja beveik kasdien. Vieną kartą čia vyko penkios vagystės vienu metu. Vyresnieji važinėja į Siriją pirmyn ir atgal. Atmosfera tapo tikrai gąsdinanti pastaraisiais metais“, – sakė jis.

10:18 Policija patvirtino, kad netoli buto sulaikyti dar du asmenys – vyras ir moteris. Trijų anksčiau sulaikytų teroristų tapatybės vis dar neaiškios.

10:03: Apklaustas apartamentus teroristams nuomojęs namo savininkas. Jis teigė, kad nežinojo, jog šie asmenys yra įtariamieji teroristai. Išnuomojo apartamentus dviems asmenims, kurių vienas pateikė Belgijos piliečio pasą.

Netoli teroristų gyvenęs asmuo pasakojo: „Pabudau nuo sprogimo garso. Tada pasigirdo šūviai. Šaudė ir teroristai, ir policijos pareigūnai. Sprogimai ir šūviai – viskas, ką girdėjau. Nežinojome, kur bėgti. Aš šaukiau: jei esate policijos pareigūnai, padėkite man, aš čia su kūdikiu. Niekas man neatsakė, tik toliau aidėjo šūviai“.

09:57: Policija skelbia, kad vienas iš teroristų vis dar lieka užsibarikadavęs bute. Pamažu evakuojami aplinkiniai gyventojai. Manoma, kad būtent Paryžiaus atakų organizatorius Abdelhamidas Abaaoudas su penkiais ginkluotais pagalbininkais buvo šiuose apartamentuose Saint-Denis.

09.42: Operacija tęsiama, tačiau artėja prie pabaigos, sako Prancūzijos teisingumo ministrė Christiane Taubira.

Naujausiais duomenimis, du teroristai žuvo. Vieną iš jų nukovė snaiperis. Moteris mirtininkė susisprogdino. Vienas teroristas vis dar slepiasi apsuptame name.

Neišvengta ir civilių aukų – žuvo vienas žmogus. Per operaciją sužeisti trys pareigūnai.

Vis dar nėra informacijos, ar tarp teroristų yra išpuolių organizatorius A. Abaaoudas.

09.25: Naujienų agentūra AFP taip pat skelbia, kad suimti trys teroristai. Dar du žuvo. Tarp jų – savižudė mirtininkė.

Vieną iš įtariamųjų nukovė snaiperis.

Dar vienas per operaciją žuvęs žmogus – civilis, stebėjęs įvykius.

09.13: Bute, kurį apsupo Paryžiaus pareigūnai, slėpėsi iš viso šeši teroristai. tarp jų buvo ir kruvinų penktadienio išpuolių organizatorius Abdelhamidas Abaaoudas.

Trys iš šešių teroristų nukauti. Pasirodė pranešimų, kad operacija jau baigta, likę teroristai suimti. Tačiau tai dar nėra oficialiai patvirtinta.

Kitais pranešimais teigiama, kad suimti du teroristai.

09.05: Prancūzijos žiniasklaida patvirtino, kad per operaciją nukauti trys taikiniai. Vienas iš jų susiprogdino. Tai buvo mirtininkė.

Teigiama, kad operacija baigta.

08.50: Į įvykio vietą atvyko apie 100 kariškių. Pasirodė pranešimų, kad San Deni rajone susisprogdino mirtininkė. Tačiau ši informacija dar nėra patvirtinta.
Prancūzijos žiniasklaida taip pat patvirtino, kad nugriaudėjo septyni sprogimai.

08.40: Naujienų agentūros AP duomenimis, buvo girdėti septyni sprogimai. Gali būti, kad sprogo granatos, tačiau ši informacija nėra patvirtinta.

08.36: Pranešama, kad galėjo žuti du žmonės. Anksčiau buvo skelbta, kad galimai nukauti du iš trijų įtariamųjų.

08.29: Policijos pajėgas sustiprino kariuomenė. Primename, kad apsuptas butas yra vos 2 kilometrų atstumu nuo stadiono, prie kurio penktadienį įvykdyti išpuoliai.

08.09: LRT RADIJAS praneša, kad neramumų Prancūzijos priemiestyje metu žuvo vienas žmogus. Kol kas neaišku, kas jis toks.

08.08: Prancūzų naujienų kanalas BFMTV, remdamasis šaltiniais, praneša, kad apsupti su išpuoliais siejami teroristai. Tarp jų – šiuo metu ieškomiausias žmogus Europos Salahas Abdeslamas.

Teigiama, kad po daugiau nei 2 valandas trukusių susišaudymų stojo tyla.

07.55: Butas, kurį yra apsupę pareigūnai, yra nutolęs per 2 kilometrus nuo stadiono, kuriame penktadienį įvykdytas vienas iš išpuolių.

„Le Monde“ teigia, kad policija analizuoja situaciją, sraigtasparnis stebi, ar nėra bėglių.

Vienas iš įvykio liudininkų, gyvenantis netoli apsuptu buto, pasakojo, kad buvo pažadintas garsių šūvių. „Pro mūsų buto langą matomos šviesos, sraigtasparnis. Mes išjungėme šviesas, kad vaikai mažiau bijotų“, – pasakojo jis.

07.46: „The Guardian“ teigimu, bute užsibarikadavę įtariamieji susiję su policijos atliekamu tyrimu dėl išpuolių Paryžiuje. Manoma, kad policijos pareigūnai vykdė reidus ir tai yra vienas iš butų, kurį buvo ketinama patikrinti.

Vien antradienį Paryžiaus policija įvykdė daugiau nei 100 reidų ir kratų.

Dėl saugumo San Deni rajone trečiadienį neveiks mokyklos, koreguojamas viešojo eismo tvarkaraštis – dalis transporto taip pat nevažiuos.

Gyventojai dar kartą perspėjami likti namuose.

07.23: „Le Monde“ šaltinių teigimu, du įtariamieji nukauti. Tikslinamasis dėl trečiojo, tačiau manoma, kad nukautas ir jis.

07.17: Įvykio vietoje dirbantis žurnalistas Djamelis Mazis teigia, kad policijos pareigūnai apsupo du arba tris žmones, kurie slepiasi priemiestyje. Pranešama, kad jie užsibarikadavę.

Išplatintoje nuotraukoje akivaizdžiai matoma, kad priemiestyje yra daug policijos pareigūnų.

07.11: Pasirodo vis daugiau informacijos apie susišaudymą. „The Guardian“ praneša, kad vietos gyventojams liepta būti namuose, nesiartinti prie langų. Virš Sant Denis miesto dalies pakilęs policijos sraigtasparnis.

AFP skelbia, kad keliai užblokuoti.

07.05: AFP patvirtino, kad per susišaudymą sužeisti policijos pareigūnai. Nėra žinoma, kiek jų sužeista ir ar sužeidimai rimti.

Susišaudymas prasidėjo 5 val. Lietuvos laiku. Teigiama, kad šūviai vis dar girdimi.

VIDEO: Paryžiuje vėl aidi šūviai

06.44 Paryžiaus priemiestyje San Deni rajone vyksta policijos operacija, vienam iš Paryžiaus išpuolių įtariamajam sulaikyti.

Pasak vietos žiniasklaidos, sužeista daug policijos pareigūnų.

Tuo tarpu „The Guardian“ spėja, kad susišaudymai susiję su įtariamuoju, apie kurį antradienį paskelbė pareigūnai, užsiminę apie gautą vaizdo medžiagą.

Tai jau devintas įtariamasis. Septyni iš jų yra negyvi. Salaho Abdeslamo ieško didelės policijos pajėgos.

Prancūzijos pareigūnai išplatino įtariamojo nuotrauką.

Nukreipti lėktuvai

Prancūzijos oro linijų „Air France“ lėktuvas, turėjęs skristi iš Los Andželo į Paryžių, po pranešimo apie bombą buvo priverstas leistis Solt Leik Sityje.

Tai CNN patvirtino Jungtinių Valstijų vyriausybės pareigūnai. Informacijos apie jokius sulaikytus asmenis kol kas nėra.

Iš karto po to, kai nusileido pirmasis lėktuvas, buvo gautas dar vienas pranešimas apie bombą lėktuve, kuris turėjo skristi iš Vašingtono į Paryžių. Šis lėktuvas nukreiptas į vieną iš Kandos oro uostų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.