Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.18 06:51

Vokietiją apie planuojamą išpuolį Hanoveryje įspėjo užsienio žvalgyba

15min.lt, LRT.lt 2015.11.18 06:51

Antradienio vakare evakuotas stadionas Hanoveryje, Vokietijoje, kur susitikti turėjo Vokietijos ir Nyderlandų komandos. Rungtynes stadione turėjo stebėti Vokietijos kanclerė Angela Merkel, ministrų kabineto nariai ir apie 49 tūkst. žiūrovų. Netrukus paskelbta, kad mieste evakuojama ir koncertų salė.

Radus įtartiną lagaminą, rungtynės yra atšauktos. Jos „Niedersachsenstadion“ stadione turėjo prasidėti 21.45 val, A. Merkel jau buvo atvykusi į stadioną.

Svarbiausios žinios:

  • Radus įtartiną objektą Hanoveryje evakuotas stadionas, kuriame draugiškas rungtynes turėjo žaisti Vokietijos ir Nyderlandų komandos;

  • Policijai pranešta, kad ketinta susprogdinti bomba;

  • Į stadioną jau buvo atvykusi Angela Merkel ir kiti politikai; komandos dar tik buvo pakeliui.

  • Mieste evakuota ir koncertų salė, kurioje turėjo vykti „Söhne Mannheims“ koncertas;

  • Geležinkelio stotyje rastas įtartinas objektas, dalis jos uždaryta;

  • Vokietija informaciją apie planuojamą ataką gavo iš prancūzų.

00.35 val. Hanoverio policija pranešė, kad, išskyrus paketą miesto traukinių stotyje, daugiau įtartinų paketų ar sprogmenų nebuvo rasta. Taip pat pranešama, kad įtartame pakete sprogstamųjų medžiagų nebuvo aptikta. Apie tai pranešama policijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Beste volgerHartelijk bedankt voor jullie geduld.Ten eerste bedankt dat jullie bijgedragen heeft, om een rustige...

Posted by Polizei Hannover "aktuell" on 2015 m. lapkričio 17 d.

00.15 val. Hanoverio geležinkelio stotyje rastas objektas susprogdintas, skelbia „Bild“. Niekas nenukentėjo.

Policijos atstovė spaudai sakė, kad tai buvo arba labai gerai pagamintas sprogmenis imituojantis daiktas, arba tikri sprogmenys.

Policijai apie objektą pranešta, kai stotyje pastebėtas įtartinas vyras. Traukinio keleiviams prie jo prisiartinus, jis pabėgo.

23:53 val. Kol kas nebuvo rasta jokių sprogmenų ir suimta žmonių. Pranešama apie policijos operaciją miesto stotyje, kur pasitelkiant specialiųjų pajėgų šunis ieškoma galimų užtaisų – dvi stoties platformos lieka uždarytos, praneša bild.de.

23.20 val. Specialiosios pajėgos šukuoja teritoriją aplink stadioną. Hanoverio policijos vadas ARD sakė, kad neaišku, ko dabar gali imtis potencialūs teroristai – kokią alternatyvą savo teroro išpuoliui jie gali sugalvoti.

23.11 val. Hanoveryje antradienį taip pat atšauktas džiazo saksofonininko Maceo Parkerio koncertas. Tą padaryti organizatoriams patarė policija.

22.56 val. Prancūzų žvalgyba atskleidė islamistų planą

Vokietijos policijai apie islamistų planus surengti išpuolį per futbolo rungtynes Hanoveryje pranešė Prancūzijos žvalgyba, tvirtina Vokietijos „Bild“.

Likus maždaug 30 valandų iki mačo išsiaiškinta, kad grupuotė „Šiaurės afrikiečiai“ planuoja surengti ataką, naudodami automatinius ginklus ir savižudžių liemenes prie įėjimų į stadioną.

Prancūzijos žvalgyba apie tai informavo Vokietijos saugumo pajėgas.

Anksčiau Vokietijos naujienų agentūra DPA skelbė, kad informaciją apie planuojamą islamistų ataką vokiečių pareigūnai gavo iš užsienio žvalgybos.

22.49 val. Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere spaudos konferencijoje Hanoveryje sakė, kad sprendimas atšaukti rungtynes priimtas po ankstyvą vakarą padaugėjusių pranešimų apie realų pavojų. Jis atsisakė pasakyti, iš kur ir kokie konkrečiai pranešimai buvo gauti.

22.45 val. Spaudos konferencijoje Žemutinės Saksonijos vidaus reikalų ministras Borisas Pistoriusas sakė, kad kol kas nėra sulaikytų asmenų. Jo teigimu, kol kas nėra rasta sprogmenų nei stadione, nei šalia jo.

22.23 val. Hanoverio geležinkelio stotyje rastas įtartinas objektas, pranešė NDR. Dalis stoties yra uždaryta.

22.05 val. Hanoverio policijos vadovas pranešė, kad pareigūnai pranešimą apie ketinimus stadione susprogdinti bombą gavo praėjus 15 minučių nuo vartų atidarymo.

21.57 val. Viešasis transportas nestoja kai kuriose Hanoverio stotelėse.

21.54 val. Vietos žiniasklaida skelbia, kad šalia stadiono rastas greitosios pagalbos automobilis, pilnas sprogmenų. Šios žinios – nepatvirtintos.

21.44 val. Vokietijos rinktinės atstovas Jensas Grittneris pranešė, kad autobusas su į rungtynes keliaujančia pasaulio čempionų komanda buvo sustabdytas ir nukreiptas į saugią vietą.

21.38 val. Vokietijos policijos atstovas vietos televizijai sakė, kad mačas atšauktas dėl gautos informacijos, kad stadione planuota susprogdinti bombą, rašo „Reuters“. Į stadioną vyksta antiteroristiniai daliniai.

21.15 val. Hanoveryje taip pat evakuojama koncertų salė.

21.10 val. Skelbiama, kad be priežiūros paliktas lagaminas rastas ne pačiame stadione, o šalia jo. Įtarimų sukėlė ir šalia stadiono pastebėtas asmuo.

„Buvo rimtų planų įsinešti kažką sprogdinimui“, – pareiškė policijos vadovas.

Rungtynės yra atšauktos. Jos „Niedersachsenstadion“ stadione turėjo prasidėti 21.45 val.

AP naujienų agentūra praneša, kad stadionas evakuojamas iškilus pavojui dėl saugumo. Policijos atstovės spaudai Stephanie Weiss teigimu, rastas įtartinas objektas – lagaminas. Tuo metu futbolo gerbėjai jau buvo įleidinėjami į stadioną.

Vokietijos žiniasklaida praneša, kad šalies policija mano, jog pavojus Hanoveryje buvo labai realus – prie stadiono taip pat pastebėtas įtartinas asmuo.

Socialiniuose tinkluose vartotojai rašo, kad jiems nieko neaiškinama, kodėl reikia palikti stadioną. Aplink girdėti daug sirenų.

Priminsime, kad praėjusį penktadienį Paryžiuje nugriaudėjo keli sprogimai šalia „Stade de France“ stadiono, kur draugiškas rungtynes žaidė Prancūzijos ir Vokietijos rinktinės.

Mačą stebėjęs Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as buvo iš karto evakuotas, o Vokietijos rinktinė negrįžo į viešbutį ir nakvojo stadione. Naktį saugumo sumetimais „Stade de France“ praleidę pasaulio čempionai kitą rytą iš karto buvo išskraidinti į Vokietiją.

Antradienį baiminantis teroro aktų draugiškas rungtynes nusprendė atšaukti ir Belgijos futbolo federacija, šios šalies rinktinė turėjo žaisti su Ispanija. Toks sprendimas priimtas po to, kai prancūzų pareigūnai nustatė, kad vienas iš pagrindinių organizatorių buvo belgas Salahas Abdeslamas. Belgijoje nustatytas trečiasis teroro rizikos lygis šalyje.

Tuo tarpu Prancūzijos futbolo federacija nusprendė, kad nacionalinė komanda gali vykti į Londoną žaisti draugiškas rungtynes su Anglija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi