Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.17 18:13

Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai reiškia paramą reformoms Ukrainoje

LRT.lt 2015.11.17 18:13

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallstrom bendro vizito Ukrainoje metu lapkričio 17 dieną susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko, kuris padėkojo už Baltijos ir Šiaurės šalių paramą Ukrainai.

L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva smerkia Rusijos agresiją ir yra sunerimusi, kad tuo metu, kai tarptautinė bendrija susitelkė po teroro aktų Paryžiuje, vėl suaktyvėjo karo veiksmai Rytų Ukrainoje, o per pastarąsias kelias paras žuvo ir buvo sužeisti Ukrainos kariai.

„Sveikiname ir remiame Ukrainos reformas, įskaitant su vizų liberalizavimu susijusių teisės aktų priėmimą. Lietuva suinteresuota, kad Ukrainos piliečiams kuo greičiau atsivertų bevizių kelionių į Europos Sąjungą galimybė“, – sakė ministras.

Vizito metu taip pat planuojami susitikimai su Ukrainos Ministru Pirmininku Arsenijumi Jaceniuku, užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, politikais, pilietinės visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Ministrai susitiks su Kijevo Taraso Ševčenko universiteto studentais, lankysis centre, teikiančiame pagalbą Rytų Ukrainoje nukentėjusiems asmenims.

Vizito metu Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai pasirašys memorandumą dėl paramos Rytų Ukrainos mokykloms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi