Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.17 16:54

Vokietija areštavo penkis asmenis, susijusius su išpuoliu Paryžiuje

15min.lt 2015.11.17 16:54

Vokietijos Acheno mieste buvo areštuoti trys asmenys (dvi moterys ir vyras), kuriuos policija sieja su išpuoliais Paryžiuje, skelbia Vokietijos žiniasklaida. Vėliau areštuoti dar du įtariamieji. Tuo metu Prancūzijoje šią naktį buvo surengta daugiau nei šimtas reidų, kurių metu suimti dar keli asmenys, siejami su islamo ekstremizmu.

Prancūzijos policija taip pat pranešė suradusi trečiąjį automobilį, kuriuo naudojosi 129 gyvybes nusinešusio išpuolio organizatoriai.

„Juodas „(Renault) Clio“, rastas ... 18-ajame rajone, tikriausiai buvo panaudotas ruošiantis atakoms“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas šaltinis.

„Tas automobilis buvo pastebėtas automagistralėje A1 ir galbūt buvo naudojamas per parengiamuosius kontaktus tarp (užpuolikų) grupių Paryžiuje ir Belgijoje“, – pridūrė šaltinis.

Vienas iš išpuolio organizatorių – Salahas Abdeslamas vis dar ieškomas Belgijos ir visos Europos policijos. Manoma, kad jis paspruko iškart po teroro akto. Belgijos valdžia jau paskelbė, kad pasiųs 300 karių į gatves, kurie užtikrintų viešąją tvarką ir padėtų ieškoti pasprukusio teroristo.

Skelbiama, kad S.Abdeslamas rugsėjo mėnesį keliavo iš Vokietijos į Austriją. Tai patvirtino ir Austrijos vidaus reikalų ministrė Johanna Mikl-Leitner.

Pats S.Abdeslamas tikino, kad į Austrijos sostinę Vieną vyko norėdamas pailsėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi