Pasaulyje

2015.11.17 12:31

Rusija siūlo 50 mln. dolerių už informaciją apie lėktuvo susprogdinimą

DELFI.lt, BNS 2015.11.17 12:31

Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FST) vadovas Aleksandras Bortnikovas pripažino, kad lėktuvo „A321“ katastrofa Sinajaus pusiasalyje – tai teroro aktas. FSB antradienį pasiūlė 50 mln. JAV dolerių premiją už informaciją, kuri padėtų nustatyti teroristus, susprogdinusius vienos Rusijos oro bendrovės lainerį virš Egipto Sinajaus pusiasalio.

„Federalinė saugumo tarnyba prašo Rusijos ir tarptautinės bendruomenės bendradarbiavimo, siekiant nustatyti teroristus. Už pateiktus duomenis, kurie padėtų sulaikyti nusikaltėlius, bus išmokėta 50 mln. JAV dolerių premija“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo FSB atstovus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo bet kuriame pasaulio taške rasti ir nubausti teroristus, susprogdinusius Rusijos orlaivį „A321“.

„Mes ieškosime jų visur, kad ir kur jie slėptųsi. Mes juos rasime bet kuriame planetos taške ir nubausime“, – sakė V. Putinas antradienį, lapkričio 17 dieną, Kremliuje vykusiame pasitarime.

Prezidentas nurodė šalies Užsienio reikalų ministerijai kreiptis į visus Rusijos partnerius, siekiant surasti ir nubausti teroro išpuolio kaltininkus. „Vykdant šį darbą, įskaitant nusikaltėlių paiešką ir bausmę, dedame viltis į visus savo draugus“, – pareiškė V. Putinas.

Šarm aš Šeiche sulaikyti 2 oro uosto darbuotojai

Egipto pareigūnai sulaikė du Šarm aš Šeicho oro uosto darbuotojus, kurie, kaip įtariama, padėjo teroristams, susprogdinusiems bombą Rusijos laineryje A321.
Tai antradienį „Reuters“ naujienų agentūrai pranešė šaltiniai Egipto saugumo tarnybose.

„Sulaikyta 17 žmonių. Du iš jų įtariami pagalba tiems, kurie padėjo bombą lėktuve Šarm aš Šeicho oro uoste“, – pareiškė žurnalistams vienas iš šaltinių.

DELFI primena, kad Rusijos prezidentas lapkričio 6 d. įsakė nutraukti visus skrydžius į Egiptą. Tuomet V. Putinas sutiko su Federalinės saugumo tarnybos (FST) vadovo A. Bortnikovo rekomendacijomis, kuriose jis kalbėjo apie būtinybę pristabdyti Rusijos oro linijų bendrovių skrydžius į Egiptą iki tol, kol nebus nustatytos lėktuvo „A321“ katastrofos priežastys virš Sinajaus pusiasalio.

Apie tai jis pareiškė kalbėdamas Nacionalinio antiteroristinio komiteto neeilinio posėdžio atidaryme.

„Kol nebus nustatytos tikros įvykio priežastys, manau, būtų tikslinga pristabdyti rusų aviacijos skrydžius į Egiptą. Tai, pirmiausia, pasakytina apie turistinius kanalus“, – sakė jis.

Anot FST vadovo, aviakatastrofos priežasčių tyrimas turėtų vykti kuo kruopščiau ir trukti tiek, kiek reikia.

„Mums būtini absoliučiai objektyvūs ir patvirtinantys duomenys apie lėktuvo katastrofos priežastis“, – pabrėžė jis.

Prieš tai Kremlius atmetė bet kokias „spekuliacijas“ apie Rusijos keleivinio lėktuvo katastrofos Sinajaus pusiasalyje priežastis, kai Didžioji Britanija ir JAV pareiškė, kad tas laineris galėjo būti susprogdintas.

Iš Šarm aš Šeicho į Sankt Peterburgą skridęs keleivinis lėktuvas sudužo Sinajaus pusiasalyje. Juo skridę 224 žmonės žuvo.