Pasaulyje

2015.11.17 10:16

Prancūzija: nustatyta dar vieno teroristo tapatybė

ELTA2015.11.17 10:16

Prancūzijos policija nustatė dar vieno islamisto, susijusio su penktadienį Paryžiuje įvykdytais teroro aktais, tapatybę. Tai antradienį pranešė radijo stotis RTL.

Teroristą iš nuotraukos atpažino Vyriausiosios vidaus saugumo valdybos (DGSI) darbuotojai. Jo vardas neskelbiamas, bet yra žinoma, kad jis buvo stebimas policijos dėl savo radikalių pažiūrų.

Anksčiau teisėsaugos institucijos pranešė, kad nustatyta šešių teroristų tapatybė.

Taip pat pranešama, kad ankstyvą antradienio rytą Prancūzijos policija surengė 128 reidus, ką patvirtino šalies vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve‘as.

Pirmadienį per panašius reidus visoje šalyje buvo suimti 23 žmonės ir konfiskuotas 31 ginklas, tarp kurių buvo ir nešiojamas raketų paleidimo įrenginys.

Penktadienio vakarą Paryžiuje buvo įvykdyti keli teroro aktai. Prancūzijos sostinės Sen Deni priemiestyje prie „Stade de France“ stadiono, kur vyko Prancūzijos ir Vokietijos futbolo rinktinių rungtynės, nugriaudėjo sprogimai. Išpuoliai taip pat buvo surengti Šarono bulvare, Voltero bulvare, Fonten o Rua gatvėje ir Alibero gatvėje. Naujausiais duomenimis, per teroristų išpuolius žuvo 129 žmonės, dar 352 buvo sužeisti, iš jų 99 yra kritinės būklės.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as įvedė šalyje nepaprastosios padėties režimą ir sugriežtino sienų kontrolę. Prancūzijoje paskelbtas trijų dienų gedulas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt