Pasaulyje

2015.11.17 09:39

J. Kerry: „Islamo valstybės“ nariai yra psichopatiški monstrai

ELTA 2015.11.17 09:39

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry, kalbėdamas apie penktadienio įvykius Paryžiuje, „Islamo valstybės“ (IS) kovotojus pavadino psichopatiškais monstrais, skelbia BBC.

Į Paryžių su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u susitikti atvykęs J. Kerry teigė, kad JAV su Prancūzija dirbs „petys į petį“.

Pirmadienį F. Hollande`as pareiškė, kad Prancūzija yra įsipareigojusi sunaikinti vadinamąją „Islamo valstybės“ grupuotę.

F. Hollande`as taip pat nurodė, kad jau susitiks su JAV prezidentu Baracku Obama ir Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu aptarti veiksmų prieš šią radikalią grupuotę. Prancūzijos vadovas pažadėjo skirti daugiau išteklių saugumo pajėgoms, o ketvirtadienį pasiųsti „Charles de Gaulle“ lėktuvnešį, kuris sustiprins karinę kampaniją prieš „Islamo valstybę“ Vidurio Rytuose.

Visa dar vyksta visuotinė vieno iš įtariamųjų Saleho Abdeslamo paieška. Manoma, kad jis kirto Prancūzijos sieną ir grįžo į gimtąją Belgiją.

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už penktadienį surengtus išpuolius Paryžiaus baruose, restoranuose, koncertų salėje ir stadione. Per teroristų atakas žuvo 129 žmonės.