Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.17 07:16

Barselonoje prasideda skrydžių saugumo problemoms skirta konferencija

Antradienį Barselonoje prasideda tarptautinė skrydžių saugumo problemoms skirta konferencija, ir jos dalyviai turėtų aptarti padėtį, kuri susidarė po rusų avialinijų lainerio katastrofos Sinajuje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas  paskelbė, kad  „Kogalymavia“ aerobuso katastrofos tyrimas jau greitai turėtų būti baigtas, bet ir toliau perspėjo nedaryti skubotų išvadų.

Kita vertus, tai, kad į Šarm aš Šeichą daugiausiai turistų skraidinančios britų ir tų pačių rusų aviakompanijos turėjo imtis precedento neturinčių saugumo priemonių – tai yra skraidinti žmones ir jų bagažą atskirai, aiškiai parodė, kad skrydžių saugumo užtikrinimas, bent jau tokiose šalyse, kaip Egiptas, virsta rimta problema.

224 žmonių netektis Sinajaus pusiasalyje paralyžiavo skrydžius į Šarm aš Šeichą, ir tai didelis nuostolis Egipto turizmo pramonei. Bet tai taip pat paskatins karinį Egipto režimą rimtai imtis taisyti padėtį.

Barselonoje turėtų būti aptarti ir ką tik Jungtinėse Tautose patvirtinta nauja civilinių lainerių sekimo sistema. Gavę specialius dažnius, lėktuvai dabar savo buvimo duomenis nuolat siūs ne tik antžeminiams radarams, bet ir palydovams, taigi, tokie incidentai, kaip prieš porą metų virš Indijos vandenyno dingęs be žinios ir taip ir nesurastas Malaizijos avialinijų laineris, turėtų nebepasikartoti.    

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi