Pasaulyje

2020.07.16 15:21

Jungtinė Karalystė pranešė, kad rusai bandė pavogti informaciją apie COVID-19 vakcinos kūrimą

bandė paveikti ir rinkimus; atnaujinta 16.14
LRT.lt2020.07.16 15:21

Rusijos kibernetiniai šnipai bando pavogti svarbią informaciją, susijusią su koronaviruso vakcinų ir gydymo tyrimais iš Didžiosios Britanijos, JAV ir Kanados, ketvirtadienį teigė trys šalys, skelbia „Sky News“.

Išpuolis tęsiasi, o britų kibernetiniai ekspertai tebedirba gindami tyrimų institutus, laboratorijas ir kitus taikinius JK, pranešė šnipų agentūros GCHQ skyrius.

Kitos organizacijos kitose šalyse, kovojančios su COVID-19, taip pat pranešė, kad buvo paveiktos kibernetinių atakų.

„Mes smerkiame šias niekingas atakas prieš tuos, kurie atlieka gyvybiškai svarbų darbą, kovojant su koronaviruso pandemija“, – pranešime teigė Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NCSC) operacijų direktorius Paulas Chichesteris.

Rusija visada neigė įtarimus dėl kibernetinių išpuolių.

NCSC apkaltino grupuotę, vadinamą APT29, kitaip dar vadinamą „kunigaikščiais“ arba „jaukiu lokiu“, dėl išpuolių prieš koronaviruso tyrimų objektus ir teigė, kad „jie beveik neabejotinai veikia kaip Rusijos žvalgybos tarnybų dalis“. Teigiama, kad tokį vertinimą palaiko kolegos JAV ir Kanadoje.

NCSC, kuri yra pagrindinė organizacija, reaguojanti į kibernetinius išpuolius prieš JK, paviešino patarimus, kuriuose išdėstyta, kaip Rusijos kibernetiniai šnipai galimai bando pavogti labai vertingus COVID-19 gydymo ir vakcinų tyrimus.

Britanijos Vyriausybė pripažįsta – rusai bandė paveikti rinkimus ir kišosi į šalies politiką

Jungtinės Karalystės Vyriausybė nustatė, kad rusai bandė kištis į praėjusių metų visuotinius rinkimus, skelbdama nutekintus dokumentus apie galimą JAV ir JK prekybos susitarimą, rašo „Sky News“.

Rašytiniame pranešime parlamentui užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas teigė, kad „remdamasi išsamia analize, Vyriausybė padarė išvadą, kad rusų veikėjai beveik neabejotinai siekė įsikišti į 2019 metų visuotinius rinkimus internetu išplatindami neteisėtai gautus ir nutekintus vyriausybės dokumentus“.

„Jautrūs Vyriausybės dokumentai, susiję su JK ir JAV laisvosios prekybos susitarimu, buvo neteisėtai įsigyti prieš 2019 m. visuotinius rinkimus ir paskleisti internete per socialinių tinklų platformą „Reddit“. Nors nėra įrodymų apie plataus masto Rusijos kampaniją prieš rinkimus, tačiau bet koks bandymas kištis į mūsų demokratinius procesus yra visiškai nepriimtinas“, – teigiama.

Nutekinti dokumentai apie galimą JAV ir JK prekybos susitarimą tapo svarbiausiu praėjusių metų visuotinių rinkimų kampanijos diskusijų tema.

LRT.lt primena, kad Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas uždraudė prieš rinkimus paviešinti ataskaitą apie Rusijos kišimąsi į šalies politinę sistemą, praneša šalies žiniasklaida. Vyriausybė neigia kaltinimus informacijos slėpimu.

Taip pat skaitykite

Populiariausi