Pasaulyje

2020.07.16 12:06

JAV karinių pajėgų sekretorius: Lietuva puikiai priima amerikiečių karius, nes finansuoja savo gynybą

Andrius Balčiūnas, LRT.lt2020.07.16 12:06

Vilniuje viešintis JAV sausumos pajėgų sekretorius Ryanas D. McCarthy dėkojo Lietuvai, kad ši puikiai prima amerikiečių karius ir savo gynybai skiria 2 proc. BVP. Pareigūnas pabrėžė, kad JAV įsipareigojimas NATO sąjungininkų gynybai yra tvirtas.

Susitikime su JAV pareigūnų Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigia, kad JAV yra svarbiausias Lietuvos translatlantinis gynybos partneris ir šis vizitas, kaip ir santykiai su JAV, rodo amerikiečių dėmesį ir gynybinius įsipareigojimus Lietuvai.

Karoblis susitiko su JAV karinių pajėgų sekretoriumi: tai rodo amerikiečių gynybinius įsipareigojimus Lietuvai

„Akcentavome šiandien, kad konvencinės grėsmės nedingo, jos lieka. Bet grėsmės tampa komplikuotesnės, su dar didesne įtaka hibridinių grėsmių ir jūs patys matote kibernetines grėsmes ir propagandines, informacines grėsmes“, – teigia ministras.

Anot R. Karoblio, Lietuva itin svarbus karinio mobilumo klausimas Europos Sąjungoje, kuris prisidėtų prie greitesnio pajėgų judėjimo konflikto metu.

„Manau, čia judame į priekį“, – teigia ministras, primindamas naujas Lietuvos investicijas į karinę infrastruktūrą, karinius objektus ir naujos ginkluotės įsigijimus. R. Karoblis išsakė viltį, kad tai padės užtikrinti JAV karinių pajėgų buvimą Lietuvoje.

R. D. McCarthy dėkojo Lietuvai už gerą JAV pajėgų priėmimą. „Lietuva visada bus arti mano širdies. Esu vedęs lietuvių-amerikiečių šeimos (narę) iš Čikagos priemiesčio. Ir galiu asmeniškai paliudyti, šios didžios šalies nuožmią ištikimybę ir ryžtą“, – pabrėžė JAV sekretorius.

„Matau, kad Rotušės aikštėje iškalta prezidento G. Busho citata (pasirinkęs Lietuvą priešu, pasirenka JAV priešu – LRT.lt) yra realiai įgyvendinama ir tikrai dėkoju ir sekretoriui už šias pastangas ir rezultatus“, – priduria R. Karoblis.

JAV sekretorius teigia, kad įsipareigojimai toliau užtikrinti sąjungininkų saugumą yra tvirti, todėl karinės pajėgos ir toliau kartu treniruosis, kad „užtikrintų saugią ir stabilią Europą“.

„Tegul niekas neabejoja, JAV išlieka tvirtai įsipareigojusi mūsų NATO partneriams. Lietuva ir toliau teikia išskirtinę priimančios valstybės paramą“, – nurodo R. D. McCarthy.

Sekretorius pažadėjo, kad JAV ir toliau tęs pajėgų dislokavimą Lietuvoje.

„Tokį bendradarbiavimo ir treniravimosi lygį, stabilumą padėda užtikrinti Lietuvos daugiau kaip 2 proc. BVP skyrimas gynybai“, – teigia R. McCarthy.

Sekretorius nurodė, kad JAV prezidentui Donaldui Trumpui priėmus sprendimą atitraukti dalį amerikiečių karių iš Vokietijos, daugių jų dislokuoti Lenkijoje, artimoje ateityje galima tikėtis ir tolesnio karių perkėlimo.

„Kartu mes stiprinsime atgrasymą ir gynybą regione“, – partneriams dėkoja R. D. McCarthy.