Pasaulyje

2015.11.16 15:46

F. Mogherini: tai buvo išpuolis prieš civilizaciją

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.16 15:46

Tylos minute išpuolių Paryžiuje aukas pagerbė į Briuselį susirinkę Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai.

Bendrijos užsienio politikos koordinatorė Federica Mogherini terorą Paryžiuje pavadino „išpuoliais prieš civilizaciją“. Ministrai ketina aptarti bendras priemones, kaip kovoti su terorizmo grėsmėmis ir kokių bendrų priemonių imtis prieš „Islamo valstybės“ kovotojus Sirijoje.

Lietuvos užsienio reikalų ministras sako, kad išpuoliai Paryžiuje rodo, jog bendrijai reikia daugiau solidarumo ir kad viena krizė negali būti sprendžiama kitos krizės sąskaita. Penktadienį saugumo situaciją aptars ir Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai, o šį pirmadienį Briuselyje susitinka už kovą su terorizmu atsakingi šalių narių pareigūnai.

„Islamo valstybė“ yra grėsmė mums visiems ir esame kartu šiandien, kaip buvome kartu ir penktadienį – mes vienijame jėgas ir pripažįstame, kad tai nėra išpuolis prieš vieną šalį, prieš Europą. Tai išpuolis prieš civilizaciją. Todėl reikia suvienyti jėgas, dalytis informacija, kartu sudėti mūsų politines, diplomatines ekonomines ir karines pastangas kovojant su šia krize“, – kalbėjo ES užsienio politikos įgaliotinė.

„Susitikimas vyksta, be abejo, įvykių Paryžiuje kontekste. Ir galbūt privers susimąstyti, kad pagalvotume, ką reiškia žodis „solidarumas“, nes praktiškai, politiškai ir moraliai tai yra labai svarbu. Ar kalbėtume apie mūsų bendrus veiksmus sprendžiant situaciją Sirijoje, ar kalbėtume dėl politikos Rusijos atžvilgiu prieš veiksmus Ukrainoje. Beje, remiamų Rusijos separatistų veiksmai suaktyvėjo būtent po Paryžiaus atakų. Tai rodo, kad to, ką mes darome, nepakanka. Mes turime žymiai daugiau komunikuoti, bendrauti, keistis informacija, ekspertai turi dirbti, nes tai, kas vyko iki šiol, buvo nepakankamai efektyvu“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt