Pasaulyje

2020.07.16 11:11

Paviešinti nauji vaizdo įrašai, kuriuose atskleidžiamos paskutinės George`o Floydo gyvenimo akimirkos

LRT.lt2020.07.16 11:11

Naujai paviešintose policijos vaizdo kamerų įrašuose atskleistos naujos detalės apie tą dieną, kai buvo brutaliai nužudytas juodaodis amerikietis George`as, rašoma JAV žiniasklaidoje.

Apygardos teisėjas leido naujienų agentūroms peržiūrėti du vaizdo įrašus, kuriuose matomas aiškesnis vaizdas iš paskutinių G. Floydo akimirkų Mineapolyje gegužės 25 d, rašo BBC.

Po incidento visi keturi suėmimo procese dalyvavę pareigūnai buvo atleisti ir jiems pareikšti kaltinimai dėl amerikiečio mirties.

Derekas Chauvinas, kuris praeivio nufilmuotame vaizdo įraše matomas beveik aštuonias minutes keliu prispaudęs G. Floydo kaklą, apkaltintas antrojo laipsnio žmogžudyste. Kiti trys pareigūnai – Thomas Lane`as, J Alexanderis Kuengas ir Tou Thao – kaltinami prisidėję prie žmogžudystės.

46-erių juodaodžio amerikiečio G. Floydo mirtis sukėlė didžiulius protestus visoje JAV ir Europoje prieš policijos brutalumą ir rasizmą.

Kas tuose vaizdo įrašuose?

Vaizdo įrašai prasideda nuo to, kaip Mineapolio policijos pareigūnai T. Lane`as ir J A. Kuengas reaguoja į skambutį dėl padirbto banknoto, kuriuo buvo bandoma atsiskaityti vietinėje parduotuvėje, praneša CNN.

Jame sakoma, kad praėjus kelioms sekundėms po pokalbio su parduotuvės darbuotoju, pareigūnai buvo prie automobilio, kuriame buvo ir G. Floydas, ir po pirmojo smūgio su žibintuvėliu, T. Lane`as nukreipė ginklą į G. Floydą ir liepė jam iškelti rankas.

G. Floydas pradeda verkti ir ginčytis su pareigūnais, o po to traukiamas iš transporto priemonės ima grumtis su pareigūnais, kai jie bando uždėti antrankius. Dar didesnis pasipriešinimas įvyksta, kai T. Lane`as ir J A. Kuengas bando jį įsodinti į policijos automobilį.

Galiausiai G. Floydas iškrenta iš automobilio ir būtent tada kiti du pareigūnai – T. Thao ir D. Chauvinas – pasirodo vaizdo įrašuose, praneša CNN.

Jie visi bando sutramdyti įtariamąjį, o vėliau D. Chauvinas matomas keliu prispaudęs G. Floydo kaklą. Per tą laiką daugiau nei 20 kartų G. Floydas pareigūnams sako, kad jis negali kvėpuoti. „Aš negaliu kvėpuoti“ ir buvo paskutiniai G. Floydo žodžiai.

Taip pat skaitykite