Pasaulyje

2020.07.16 07:02

Naujausia informacija. ES išbraukė Serbiją ir Juodkalniją iš kelionėms saugių šalių sąrašo

atnaujinta 20.41
BNS, ELTA, LRT.lt2020.07.16 07:02

Europos Sąjungos narės ketvirtadienį išbraukė Juodkalniją ir Serbiją iš sąrašo šalių, kuriose koronaviruso protrūkis laikomas kontroliuojamu, ir sugrąžino kelionių draudimą į šias šalis ir iš jų.

Atnaujinta 20.41

Italijoje pastarąją parą nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo padarinių mirė 20 žmonių. Kaip pranešė ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija, bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje išaugo iki 35 017.

Per parą nustatyta 230 naujų užsikrėtimo atvejų palyginti su 162 diena anksčiau. Bendras infekuotųjų skaičius Italijoje pasiekė 243 736.

Pasak medikų, Italijoje didėja migrantų užsikrėtimo rizika. Pavyzdžiui, pranešama apie 42 infekuotus migrantus iš Raudonojo Kryžiaus centro Jezolo mieste šalies šiaurės rytuose. Koronavirusas buvo nustatytas ir vienam įstaigos darbuotojui. Kaip informavo vietos valdžios atstovai, visi infekuotieji bus saugiai izoliuoti. Užsikrėtusių migrantų karantinui ir izoliacijai Italijoje pradėtos naudoti karo ligoninės.

Atnaujinta 19.11

ES narių vyriausybės dėl pandemijos taikė įvestus kelionių iš Bendrijai nepriklausančių šalių ir į jas apribojimus, tačiau nuo liepos 1 dienos pradėjo įsileisti atvykėlius iš tam tikrų valstybių.

Kanada, Pietų Korėja ir Japonija pateko į sąrašą šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų registruotų naujų koronaviruso atvejų skaičius buvo stabilus arba mažėjo ir yra mažesnis už ES vidurkį.

Didžiausią pasaulyje COVID-19 protrūkį išgyvenančios Jungtinės Valstijos nepateko į sąrašą valstybių, kurioms ES atvėrė savo sienas. Tačiau Bendrija vėl leis atvykti kinams, bet tik Kinijai panaikinus visus suvaržymus Europos piliečiams, atvykstantiems į jos teritoriją.

Šalių sąrašas yra peržiūrimas kas dvi savaites. Ketvirtadienį iš jo buvo išbrauktos dvi Vakarų Balkanų kaimynės, narystės ES siekiančios valstybės.

Serbija, kuriai gegužę pavyko sulėtinti koronaviruso plitimą, vėl registruoja gerokai išaugusį naujų užsikrėtimo atvejų skaičių po to, kai vyriausybė atšaukė karantiną ir surengė visuotinius rinkimus.

Tačiau ES patvirtintas valstybių sąrašas nėra toks griežtas. Kai kurios valstybės, tokios kaip Vengrija, pačios imasi dar griežtesnės atvykėlių kontrolės.

Vis tik ES Tarybos pranešime sakoma, kad „valstybė narė negali [vienašališkai] nuspręsti panaikinti draudimą (atverti sienas) į sąrašą neįtrauktoms trečiosioms šalims anksčiau, nei šis klausimas bus koordinuotai suderintas“.

Atnaujinta 19.01

Ispanijos Aragono regiono vyriausybė nusprendė dėl koronaviruso plitimo numarinti beveik 100 tūkst. audinių. Tai ketvirtadienį pranešė patarėjas žemės ūkio klausimais prie regiono ministrų kabineto Joaquinas Olona.

„Gavusi patikimus (testų dėl koronaviruso) rezultatus, Aragono vyriausybė nusprendė imtis prevencijos priemonių ir numarinti 92,7 tūkst. audinių“, – sakė patarėjas.

Audinių ferma yra nedideliame La Puebla de Valverdės miestelyje. Iki liepos 13 d. beveik 87 proc. gyvūnų buvo diagnozuota infekcija. Gegužės mėnesį septyniems iš 14 fermos darbuotojų buvo nustatytas koronavirusas.

Ispanijoje nuo kronaviruso plitimo pradžios užfiksuota 257,5 tūkst. užsikrėtimo atvejų, 28 413 infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 18.39

Uzbekistano medikai pastarąją parą nustatė 494 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus – 73 daugiau negu diena anksčiau. Kaip pranešė ketvirtadienį šalies Sveikatos apsaugos ministerija, bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 14 787.

Per pastarąsias 24 valandas mirė keturi žmonės, kuriems buvo diagnozuotas Covid-19, tarp jų – du aukšti Uzbekistano VRM karininkai. Iš viso šalyje koronaviruso aukomis jau tapo 72 infekuotieji.

Daugiausia užsikrėtimo atvejų pastarąją parą vėl nustatyta šalies sostinėje Taškente ir Taškento srityje, kuriems tenka 40 proc. visų infekcijos atvejų šalyje.

Nuo liepos 10 d. dėl pastoviai didelio užsikrėtimo atvejų paros prieaugio Uzbekistane vėl įvestos anksčiau atšauktos karantino priemonės. Įstaigose uždrausti bet kokie renginiai, apribotas visų rūšių transporto eismas, neleidžiama rengti vestuvių ir kitų šeimos švenčių, vyresniems kaip 65 metų amžiaus žmonėms uždrausta lankytis viešose vietose.

Latvija skyrė beveik 1 mlrd. eurų koronaviruso krizės padariniams

Latvijos Vyriausybė skyrė beveik 1 mlrd. eurų priemonėms, kuriomis siekiama švelninti koronaviruso pandemijos sukeltos krizės padarinius. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Finansų ministerija.

Pasak žinybos, iki liepos vidurio valstybė skyrė 925,95 mln. eurų krizės padariniams švelninti. Daugiau kaip pusė šios sumos (472,6 mln. eurų) pervesta iš biudžetinės programos „Lėšos nenumatytiems atvejams“, kiti 453,3 mln. eurų – iš kitų finansavimo šaltinių.

Daugiausiai lėšų gavo Susisiekimo ministerija (108,6 mln. eurų), Valstybės pajamų tarnyba (101,8 mln. eurų), Gerovės ministerija (55,9 mln. eurų), Ekonomikos ministerija (51,2 mln. eurų), Žemės ūkio ministerija (45,5 mln. eurų), Sveikatos apsaugos ministerija (26,5 mln. eurų), Kultūros ministerija (20,8 mln. eurų), Švietimo ir mokslo ministerija (10,6 mln. eurų) ir VRM (2,9 mln. eurų).

Trims didžiausioms ligoninėms – Rygos Rytų klinikinei universitetinei ligoninei, Paulo Stradinio klinikinei universitetinei ligoninei ir Vaikų klinikinei universitetinei ligoninei – skirta 15 mln. eurų jų pagrindiniam kapitalui didinti. Žiniasklaidai remti asignuota 2,9 mln. eurų.

Nacionalinės aviacijos kompanijos „AirBaltic“ pagrindiniam kapitalui didinti Latvijos vyriausybė skyrė 250 mln. eurų.
Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Latvijoje buvo užfiksuotas kovo 2 d. Nuo to laiko nustatyti 1 178 infekuotieji, iš jų 31 mirė.

Atnaujinta 15.55

Ispanija nuščiuvo – pagerbiamos 28,4 tūkst. koronaviruso epidemijos aukos

Ispanija ketvirtadienį nuščiuvo pagerbdama 28,4 tūkst. naujojo koronaviruso epidemijos aukų per valstybinę ceremoniją, kurioje dalyvauja Europos Sąjungos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) aukšto rango pareigūnai. Praėjus vos trims savaitėms po griežto karantino atšaukimo Ispanijoje vėl pagausėjo užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o sveikatos apsaugos pareigūnai stebi daugiau kaip 12 aktyvių COVID-19 protrūkių.

Didžiausią nerimą kelia padėtis šiaurės rytiniame Leridos mieste ir jo apylinkėse. Katalonijos regiono vyriausybė dėl šio protrūkio paskelbė nurodymą likti namuose, paveikusį apie 160 tūkst. gyventojų. Šio ir kelių kitų regionų tarnybos sugriežtino prevencines priemones – viešose vietose privalu visuomet dėvėti kaukes, net jeigu įmanoma laikytis saugaus atstumo tarp žmonių.

Pagerbimo ceremonijoje dalyvauja Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles`iss Michelis, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli ir ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas taip pat dalyvaus iš pagalbos „dideliam skaičiui žmonių, netekusių gyvybių dėl COVID-19 Ispanijoje ir pasaulyje“, taip pat siekdamas pabrėžti šios Jungtinių Tautų agentūros paramą kovojantiems su koronavirusu, sakė jo atstovė.

Atnaujinta 14.05

Lenkijoje per parą nustatyti 333 nauji COVID-19 atvejai

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyti dar 333 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, be to, mirė 11 anksčiau užsikrėtusių pacientų, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją ketvirtadienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad iš naujai nustatytų užsikrėtimo atvejų 89 buvo užregistruoti pietiniame Silezijos anglių kasybos regione, kur liga išplito vietos kasyklose.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 39 054, o mirčių – iki 1 605. Bendras pasveikusiųjų skaičius padidėjo iki 28 492, įskaitant 436 žmones, pasveikusius per pastarąją parą, pridūrė ministerija. Antradienį Lenkija pranešė apie šešis per parą mirusius COVID-19 pacientus ir 264 naujus užsikrėtimo atvejus.

Atnaujinta 13.34

Prancūzija griežtina apribojimus

Prancūzijoje nuo kitos savaitės visose visuomenei prieinamose viešose vietose bus privaloma dėvėti veido kaukes, nes šalyje pastebimas naujų koronaviruso infekcijos atvejų augimas, ketvirtadienį pranešė šalies premjeras Jeanas Castexas.

Atnaujinta 13.32

Indijoje užregistruota kone 32,7 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Indijoje ketvirtadienį paskelbta apie 32 695 naujus COVID-19 atvejus, kurie bendrą užsikrėtimo atvejų skaičių priartino prie milijono ir privertė vėl įvesti karantiną turistų pamėgtoje vakarinėje Goa valstijoje, kuri buvo atverta vos prieš dvi savaites.

Bendrai Indijoje jau užregistruoti 968 876 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį taip pat paskelbė rekordinį per parą užregistruotų mirties nuo COVID-19 atvejų skaičių: 606. Bendrai nuo COVID-19 šalyje mirė 24 915 žmonių.

Vis dėlto tikrieji skaičiai, kaip ir kitur pasaulyje, tikriausiai yra daug didesni, nes dėl virtinės priežasčių, įskaitant ribotas testavimo galimybes, užregistruojami ne visi ligos atvejai.

Atnaujinta 13.31

Izraelyje per parą patvirtinta rekordiškai daug naujų COVID-19 atvejų

Izraelyje per praėjusią parą užfiksuota rekordiškai daug naujų užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nustatyti 1 758 nauji ligos atvejai, ir tai didžiausias per parą nustatytų naujų atvejų skaičius Izraelyje nuo pandemijos pradžios.

Izraelyje koronavirusu iki šios dienos iš viso užsikrėtė 44 563 žmonės, iš jų daugiau kaip 20 tūkst. pasveiko, 377 pacientai mirė. Šiuo metu šalyje sunkiai serga per 200 žmonių.

Gegužės viduryje Izraelis per parą užregistruodavo tik dviženklius naujų ligos atvejų skaičius, tačiau, skubiai sušvelninus dėl pandemijos įvestus apribojimus, nuo gegužės pabaigos šalyje pradėjo sparčiai daugėti naujų infekcijos atvejų.

Atnaujinta 12.03

Latvijoje nustatytas vienas naujas COVID-19 atvejis

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 1 639 testus patvirtintas tik vienas naujas užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejis, ketvirtadienį informavo Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Bendras šalyje atliktų testų COVID-19 nustatyti skaičius padidėjo iki 175 696. Iš viso Latvijoje patvirtinti 1 179 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 31 žmogus mirė, dar 1 022 pasveiko. Visų trijų šiuo metu ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų būklė yra vidutinio sunkumo. Ne vienas jų nebuvo hospitalizuotas per pastarąją parą.

Praeitą savaitę Latvijoje stebėtas reikšmingas naujai registruojamų COVID-19 atvejų pagausėjimas. Pirmadienį ir antradienį buvo nustatyta po septynis naujus užsikrėtimo atvejus, trečiadienį jų buvo 13, ketvirtadienį – 11, šeštadienį – aštuoni. Vis dėlto sekmadienį ir šios savaitės antradienį naujų COVID-19 atvejų nebuvo.

Atnaujinta 11.16

Rusijoje nustatyta 6,43 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 167 žmonės mirė

Rusijoje per pastarąją parą patvirtinta 6,43 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, dar 167 užsikrėtusieji mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Nuo epidemijos pradžios Rusijoje nustatyti iš viso 752 797 COVID-19 atvejai, 11 937 žmonės mirė, o iš gydymo įstaigų išrašyti 521 692 pacientai, iš jų 8 443 – per pastarąją parą. Šiuo metu tebeserga 209 168 žmonės – 2 182 mažiau nei ankstesnę parą. Štabo duomenimis, Maskvoje per parą užfiksuoti 531 naujas užsikrėtimo atvejis, 24 pacientai mirė, o 1 145 pasveiko.

Atnaujinta 10.02

Ukrainoje patvirtinti 848 nauji COVID-19 atvejai, 18 pacientų mirė

Ukrainoje per pastarąją parą užregistruoti 848 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, 800 anksčiau užsikrėtusių pacientų pasveiko, dar 18 mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti atsaką į epidemiją koordinuojančios Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) duomenys.

Ankstesnę dieną šalyje užregistruoti 836 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, antradienį jų buvo 638, pirmadienį – 612. Iki šiol didžiausias viruso plitimo spartos rodiklis – 1 109 per parą užregistruoti atvejai – buvo nustatytas birželio 26 dieną.

Ukrainoje naujojo koronaviruso infekcija nustatyti iš viso 56 455 žmonėms, iš jų 28 931 pasveiko ir 1 445 mirė. Šiuo metu šalyje tebėra 26 079 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai – 30 daugiau negu ankstesnę dieną. Iš naujų per pastarąją parą registruotų užsikrėtimo koronavirusu atvejų daugiausiai buvo vakarinėje Lvivo srityje (197) ir sostinėje Kijeve (116).

Atnaujinta 09.28

Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regione COVID-19 aukų skaičius viršijo 150 tūkst.

Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regione mirčių nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) skaičius trečiadienį viršijo 150 tūkst., beveik pusė jų užfiksuota Brazilijoje, rodo agentūros AFP renkami duomenys.

Regionas, kuriame patvirtinta per 3,5 mln. infekcijos atvejų ir 151 022 mirtys, yra antras po Europos pagal COVID-19 mirčių skaičių labiausiai paveiktas pasaulio regionas. Europoje infekcijos aukomis iki šios dienos tapo 203 793 žmonės.

Brazilijoje nuo protrūkio pradžios mirė jau 75 366 užsikrėtę asmenys. Visame pasaulyje nustatytų užsikrėtimo infekcija atvejų skaičius jau perkopė 13,4 mln. Mirčių skaičius viršija 581 tūkst.

Atnaujinta 07.02

JAV vėl fiksuotas naujų COVID-19 atvejų rekordas

Jungtinėse Valstijos trečiadienį toliau sparčiai gausėjo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų ir jos aukų, klostantis neraminančiai padėčiai Teksase ir Oklahomoje.

Johnso Hopkinso universitetas trečiadienį vakare pranešė, kad šalyje per parą užregistruoti 67 632 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Šis skaičius yra didžiausias Jungtinėse Valstijose nuo pandemijos pradžios.

Teksaso valstijos sveikatos apsaugos tarnybų departamentas per „Twitter“ pranešė apie 10 791 naujai užsikrėtusį žmogų ir 110 naujų aukų bei nurodė, kad abu skaičiai valstijai „yra naujos aukštumos“.

Tuo metu Oklahoma, kurios gubernatorius Kevinas Stittas trečiadienį paskelbė, jog jam nustatyta COVID-19, užfiksavo 1 075 naujus užsikrėtimo atvejus – daugiausiai per vieną parą nuo protrūkio pradžios.

Alabamoje užfiksuotas iki šiol didžiausias mirštamumas nuo COVID-19 – liga pareikalavo 47 žmonių gyvybių. Liga taip pat sparčiai plinta kitose valstijose, ypač Floridoje, kur nuo pandemijos pradžios nustatyta beveik 302 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Kalifornijoje pastarosiomis savaitėmis irgi stebimas COVID-19 plitimo pliūpsnis, todėl pareigūnai buvo priversti iš naujo įvesti karantino suvaržymų. Valstija trečiadienį pranešė užfiksavusi 11 125 naujus infekcijos atvejus ir 140 pacientų mirčių. Pagal abu rodiklius ši diena buvo antra blogiausia Kalifornijai nuo protrūkio pradžios.

Vėliausi tyrimų modeliai rodo, kad Junginėse Valstijos iki ateinančio mėnesio COVID-19 aukų skaičius viršys 150 000. Šiuo metu jų užregistruota daugiau kaip 136,4 tūkst., o bendras užsikrėtusiųjų skaičius yra didesnis kaip 3,5 milijono.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo