Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.16 14:59

Po išpuolių Paryžiuje pasaulio lyderiai nori duoti atkirtį teroristams

ELTA 2015.11.16 14:59

Po Paryžiuje surengtų „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės išpuolių pažangiausios ir labiausiai išsivysčiusios pasaulio šalys nori duoti atkirtį tam, ką JAV prezidentas Barackas Obama pavadino „išpuoliu prieš civilizuotą pasaulį“, skelbia naujienų agentūra AP.

Per Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių susitikimą, vykusį Antalijos kurorte Turkijoje, buvo rengiamas ne vienas papildomas pasitarimas dėl kovos su IS ir kito žingsnio Sirijoje.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as susitikime pasirodyti negalėjo, tačiau vietoj jo turėjo atvykti Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent`as Fabiusas.

Vienas iš svarbiausių asmenų, galinčių padėti užbaigti karą Sirijoje, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atskirai susitiko su Italijos premjeru Matteo Renzi ir Jungtinės Karalystės politiniu lyderiu Davidu Cameronu. V. Putinas ir D. Cameronas pabrėžė bendradarbiavimo kovoje su terorizmu svarbą.

„Pastarieji įvykiai Paryžiuje rodo, kad mes turime susivienyti kovoje su šiuo blogiu, tą mes turėjome padaryti jau seniai“, – teigė V. Putinas.

Sirijos prezidento Basharo al-Assado sąjungininkė Maskva teigia, kad jos vykdomi oro antpuoliai nukreipti prieš „Islamo valstybę“, tačiau Vašingtonas tvirtina, kad per daugumą jų apšaudomi Sirijos opozicijos sukilėliai.

Pirmadienį per G20 šalių susitikimą V. Putinas ir B. Obama 35 minutes skyrė diskusijai, per kurią viena svarbiausių temų buvo Vienoje vykusios Sirijos taikos derybos.

V. Putino patarėjas užsienio reikalų klausimais Jurijus Ušakovas teigė, kad abiejų šalių lyderiai sutinka dėl „strateginių tikslų“ kovojant su IS ekstremistais, tačiau jų siekia kitokiais būdais.

Sekmadienį B. Obama susitiko su Saudo Arabijos karaliumi Salmanu, dar vienu svarbiu veikėju Sirijos taikos derybose. Saudo Arabija prieštarauja Sirijos prezidento B. al-Assado valdžiai ir remia jo priešus.

Per G20 susitikimą nebuvo užmiršta aptarti ir tai, kaip reikėtų pagreitinti pasaulinės ekonomikos augimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi