Pasaulyje

2020.07.15 17:05

Lenkijos prezidentas Duda tapo rusų pokštininkų auka – 10 minučių manė kalbantis su JT vadovu

LRT.lt2020.07.15 17:05

Du rusai iškrėtė pokštą naujai išrinktam Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai – telefoninio pokalbio metu prezidentas manė kalbantis su Jungtinių Tautų (JT) generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu, rašo „Politico“.

Trečiadienį A. Dudos administracija patvirtino, kad įrašas nebuvo suklastotas. Tiesa, ir pats prezidentas tviteryje paskelbė, kad viduryje pokalbio supratęs, kad kažkas čia ne taip.

„Youtube“ platformoje patalpintame vaizdo įraše girdisi, kaip A. Duda kalba daugiau nei 10 minučių pasakoja apie koronaviruso pandemiją, praėjusius rinkimus ir šalies santykius su Rusija bei Ukraina.

Jis papasakojo, kad COVID-19 plitimas šalyje yra kontroliuojamas ir nekėlė grėsmės rinkimams. Prezidentas taip pat atskleidė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas nepaskambino pasveikinti jo su pergale rinkimuose, tačiau „galbūt atsiųs oficialų laišką“.

Pokštininkai tvirtino kalbėjęsi su buvusiu Lenkijos ministru pirmininku Donaldu Tusku, ilgamečiu A. Dudos partijos konkurentu, kuris piktai sureagavo į Lenkijos vadovo pareiškimus kampanijos metu, kai teigė, kad LGBT „ideologija“ yra blogesnė už komunizmą.

„Tikrai aš jų (nediskriminuoju)“, – A. Duda pasakojo netikram A. Guterresui.

„Aš gerbiu kiekvieną žmogų“, – sakė jis ir pridūrė, kad D. Tuskas „jo nemėgsta“.

Reaguodamas į šį pasisakymą, trečiadienio rytą D. Tuskas tviteryje parašė: „Aš Jus mėgstu, pone prezidente. Ypač už Jūsų atvirumą“.

Pokštininkai yra Aleksejus Stolyarovas ir Vladimiras Kuznecovas, žinomi kaip „Lexus“ ir „Vovan“. Šie vaikinai panašiai pokštauja ne pirmą kartą. Jie yra „išdūrę“ tuometinį Ukrainos prezidentą Petro Porošenką, prisistatę Turkijos lyderiu Recepu Tayyipu Erdoganu. Jie taip pat kalbėjosi su atlikėju Eltonu Johnu, prisistatę Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu.

Taip pat skaitykite