Pasaulyje

2020.07.15 16:40

Dar vienas bandymas – Rusijos ambasada pareiškė, kad Latvija teisėtai įstojo į Sovietų Sąjungą

LRT.lt2020.07.15 16:40

Rusijos ambasada Latvijoje pareiškė, kad Latvija teisėtai įstojo į Sovietų Sąjungą. Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius apgailestauja dėl istorijos klastojimo, praneša Latvijos naujienų agentūra LETA.

Primindama įvykius prieš 80 metų, Rusijos ambasada Latvijoje savo „Twitter“ puslapyje paskelbė įrašą su nuotrauka, kurioje vaizduojami žmonės, stovintys eilėse prie rinkimų apylinkės Rygoje. Ambasada savo įraše mini, kad tai buvo neeilinis Latvijos Saeimos posėdis 1940 m. liepos 14–15 d., „kuris tapo vienu iš Latvijos žingsnių teisėtai tapti SSRS dalimi“.

E. Rinkevičius paskelbė, kad šiuolaikinėje Rusijoje gyva istorijos ir rinkimų klastojimo tradicija. Ministro patarėjas teigė, kad ministerija ne kartą įžvelgė Rusijos bandymus suklastoti istoriją.

Taip pat skaitykite

Ministro patarėjas taip pat sako, kad liūdnina faktas, jog užuot dirbę prie Rusijos ir Latvijos tarpusavio santykių, Rusijos ambasada Rygoje užsiima suklastotos istorijos propagavimu ir skleidimu.

Latvijos gynybos ministras neatmetė galimybės, kad į Rusijos ambasados Rygoje tviterio paskyrą galėjo būti įsilaužta „provokatorių, norėjusių pajuokauti asmenų arba bepročių“. Ministras teigė, kad Latvija yra pasirengusi suteikti kibernetinių ekspertų paslaugas ir prireikus pritraukti kitų specialistų.

Taip pat skaitykite

Rusijos valdžia pastaruoju metu aktyviai bando perrašyti Antrojo pasaulinio karo istoriją.

1939 metų rugpjūčio 23 dieną Vokietijos ir Sovietų Sąjungos užsienio reikalų ministrai pasirašė nepuolimo sutartį – vadinamąjį Molotovo-Ribentropo paktą – ir slaptuosius protokolus. Pagal juos, sovietai ir naciai Antrojo pasaulinio karo išvakarėse pasidalijo Baltijos šalis ir Lenkiją į įtakos sferas. Netrukus po pakto pasirašymo prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, jo metu Baltijos šalys ir Lenkija buvo okupuotos.

Rusijos parlamente registruota iniciatyva atšaukti prieš tris dešimtmečius priimtą Ribentropo-Molotovo pakto pasmerkimą. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tai yra pavadinęs bandymu klastoti istoriją.