Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.16 09:41

Lenkijos ministras: pabėgėliai iš Sirijos turėtų grįžti ir išvaduoti savo tėvynę

BNS 2015.11.16 09:41

Šimtai tūkstančių pabėgėlių iš Sirijos, plūstančių į Europą, galėtų būti apmokyti kautis, sudaryti armiją ir grįžti „išvaduoti savo tėvynės“, sekmadienį pareiškė Lenkijos naujasis užsienio reikalų ministras.

Witoldas Waszczykowskis taip pat sakė visuomeninei televizijai, kad pabėgėliai verčiau pasitarnautų tokiu būdu, užuot sėdėję ir gurkšnoję kavą Berlyno simboliu tapusioje alėjoje arba kituose Europos miestuose.

„Šimtai tūkstančių sirų neseniai atvyko į Europą. Galime padėti jiems suformuoti armiją, – nurodė diplomatijos vadovas. – Dešimtys tūkstančių jaunų vyrų išsilaipina iš guminių valčių su (planšetiniais kompiuteriais) „iPad“ rankose ir užuot paprašę atsigerti arba pavalgyti jie klausia, kur galėtų įsikrauti savo mobiliuosius telefonus.“

„Jie galėtų vykti išvaduoti savo šalies su mūsų pagalba“, – sakė W. Waszczykowskis, kuris bus prisaikdintas pirmadienį.

W. Waszczykowskis pridūrė norinti išvengti padėties, kai „mes siunčiame savo karius kautis į Siriją, kai šimtai tūkstančių sirų gurkšnoja kavą (Berlyno alėjoje) Unter den Linden“ arba kituose Europos miestuose.

Vokietija iki šiol laikėsi atvirų durų politikos iš kruvino smurto krečiamos Sirijos pabėgusiems žmonėms, suteikdama jiems „pirminę apsaugą“ – aukščiausią pabėgėliams taikomą statusą.

Lenkijos būsimasis Europos reikalų ministras Konradas Szymanskis šeštadienį pareiškė, kad Varšuva nebelaiko ES plano perskirstyti pabėgėlius Bendrijos šalys „politine galimybe“ po atakų Paryžiuje, kurios nusinešė bent 129 žmonių gyvybes.

Ta programa, jau seniai kritikuojama ES rytinių šalių, patyrė dar vieną smūgį po to, kai pareigūnai nurodė, jog vienos atakos vietoje rastas Sirijos pasas priklauso prieglobsčio ieškotojui, kuris spalį buvo užregistruotas kaip pabėgėlis vienoje Graikijos saloje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi