Pasaulyje

2020.07.14 14:33

Nauji korupcijos būdai Maskvoje? Sutartis pasirašo pranykstančiu rašalu

LRT.lt2020.07.14 14:33

Maskvos savivaldybės įstatymų leidėja apkaltino pareigūnus korupcija po to, kai rado sutartį, kuri buvo pasirašyta pranykstančiu rašalu, rašo „The Moscow Times“.

Maskvos Čeriomuškų rajono tarybos narė Jelena Selkova paviešino vaizdo įrašą, kaip laiko žiebtuvėlį šalia sutarties. Per kelias sekundes iš popieriaus išnyksta 2,6 milijono rublių (208,38 tūkst. Eur) skaičius.

„Patikrinkime kainą“, – vaizdo įraše sako Komunistų partijos narė J. Selkova, tikrindama lifto pakeitimo vietiniame butų komplekse sutartį, kurioje nurodyta atliktų darbų kaina.

„Ir jo nebėra“, – demonstruoja J. Selkova.

J. Selkova teigė, kad sutartis atsidūrė jos rankose, nes ji turėjusi pavaduoti valdančiosios partijos įstatymų leidėją, išėjusį nedarbingumo atostogų.

Šis „atradimas“, pasak jos, reiškia, kad pareigūnai galėjo vėliau kainą padidinti, o skirtumą tiesiog išsidalyti.

„Aš net neminėsiu, kad atvykus visi aktai buvo pasirašyti visų, išskyrus mane (prieš pradedant komisiją!)“ – rašė ji.

„Kodėl gyventojams reikia nepriklausomų savivaldybių deputatų, o ne iš (Kremliaus valdančiosios partijos) „Vieningosios Rusijos“? Bent jau siekiant sumažinti korupciją kapitalinio remonto srityje!“ – teigė ji.

Interviu „Moskovskaja gazeta“ J. Selkova teigė, kad siųs skundą prokurorams, tačiau pridūrė, kad tikimybė, jog kas nors bus nubaustas už tariamą taisymą, yra menka.

„Jie greičiausiai persiųs mano skundą tam pačiam kapitalo remonto fondui, kurį skundžiu“, – sakė ji sekmadienį.

„Fondas greičiausiai sakys, kad gavo blogą rašiklį arba ne tokį rašalą ir jie esą nesupranta, kaip tai atsitiko“, – pridūrė ji.

Paklausta, kaip sugalvojo patikrinti rašalą, J. Selkova paaiškino mačiusi „WhatsApp“ grupėse savo kolegų iš kitų rajonų, susidūrusių su panašiomis problemomis, kai pasirašoma dingstančiu rašalu, istorijas.