Pasaulyje

2020.07.14 06:39

Rytų Ukrainoje žuvo du Vyriausybės pajėgų kariai ir kariuomenės medikas

BNS2020.07.14 06:39

Ukrainos kariuomenė pirmadienį pranešė, kad du jos kariai ir karo medikas žuvo šalies rytuose per konfliktą su Maskvos remiamais separatistais, ir apkaltino savo oponentus naudojant draudžiamus ginklus.

Vienas karys žuvo per apšaudymą iš minosvaidžių, o kitas – užlipęs ant savadarbio sprogstamojo įtaiso, sakoma kariuomenės pranešime.

Trims kariuomenės medikams mėginant evakuoti per sprogimą žuvusio kario kūną, vieną iš jų nukovė separatistų snaiperis, o kiti du buvo sužeisti.

Sekmadienį konflikto zonoje buvo sužeisti kiti šeši ukrainiečių kariai.

Kijevas apkaltinus separatistus per pastarąją parą 11 kartų pažeidus paliaubų režimą ir šaudžius iš 120 mm kalibro minosvaidžių, draudžiamų naudoti pagal Minsko taikos susitarimus.

Pastarieji susirėmimai pareikalavo daugiausiai Kijevo Vyriausybės pajėgų narių gyvybių nuo kovo. Laikotarpis nuo praeitų balandžio, kai Ukrainos prezidentu buvo išrinktas Volodymyras Zelenskis, žadėjęs stengtis greitai užbaigti šį konfliktą, buvo gana ramus.

Per karą su separatistais nuo 2014 metų jau žuvo daugiau 13 tūkst. žmonių, dar apie 1,5 mln. buvo priversti palikti savo namus.

2015 metais pasirašyti Minsko taikos susitarimai smarkiai sumažino kautynių intensyvumą, bet abi pusės nepadarė jokios pažangos, siekdamos politinio sprendinio.

Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltina Rusiją teikiant separatistams karinę pagalbą, nors Maskva tai neigia.