Pasaulyje

2020.07.13 23:55

TVF prognozė: ūkio nuosmukis Artimuosiuose Rytuose bus didžiausias per pusšimtį metų

BNS2020.07.13 23:55

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pirmadienį vėl pablogino Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos ūkio raidos prognozes ir dabar numato, jog regiono ekonomika dėl „dvigubo sukrėtimo“, kurį lėmė koronaviruso pandemija ir mažos naftos kainos, šiemet patirs didžiausią per 50 metų nuosmukį.

Regiono bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet smuks 5,7 proc., o konfliktų alinamose šalyse nuosmukis sudarys iki 13 proc., pareiškė Fondas.

Dėl ekonominių sunkumų išaugs skurdas ir nedarbas, taip pat smarkiai padidės biudžeto deficitas ir valstybės skola. Be to, ekonominės problemos pakurstys socialinius neramumus, rašoma atnaujintoje TVF regiono ekonomikos apžvalgoje.

Naujausiais TVF skaičiavimais, Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos ūkiai šiemet smuks 5,7 proc. ir nuosmukis bus 2,4 procentinio punkto didesnis už prognozuotąjį šių metų balandį.

Pasaulio banko duomenimis, toks regiono ūkio nuosmukis bus didžiausias per daugiau kaip 50 metų.

„Regionas susidūrė su neregėta krize – dvigubu sukrėtimu, kuris sutrikdė įprastą jo ūkių veikimą, kol galiojo [dėl pandemijos nustatyti] apribojimai“, – pareiškė TVF Artimųjų Rytų ir Centrinės Azijos departamento vadovas Jihadas Azouras.

Artimųjų Rytų šalys dėl koronaviruso buvo įvedusios itin griežtus karantino ir kitokius apribojimus.

Įvairioms pasaulio šalims dėl koronaviruso uždarius savo ekonomiką, naftos kainos krito maždaug dviem trečdaliais, tačiau pastaruoju metu atsitiesė iki maždaug 40 JAV dolerių už barelį.

Pasak J. Azouro, naftą eksportuojančios regiono šalys negaus maždaug 270 mlrd. JAV dolerių pajamų iš energijos išteklių, „o tai yra didelis nuosmukis“.

Populiariausi