Pasaulyje

2020.07.13 18:29

Seule surengtos mero laidotuvės, paskelbta detalių apie jam mestus įtarimus

BNS2020.07.13 18:29

Seulo mero laidotuvių dalyviai pirmadienį verkė ir žemai lenkėsi velionio karstui, o viena advokatė spaudos konferencijoje paviešino detalių apie mirusiam politikui pareikštus įtarimus dėl lytinio priekabiavimo.

Įtarimai suskaldė visuomenę ir išprovokavo nesutarimus, kaip derėtų prisiminti Park Won-sooną, kuris penktadienį buvo rastas negyvas miškingoje vietovėje Seulo šiaurėje.

Liberalių pažiūrų Park Won-soonas, kuris karjerą darė kaip reformas ir moterų teises remiantis politikas, buvo laikomas potencialiu kandidatu 2022 metų prezidento rinkimuose.

Policija nurodo nusikaltimo požymių nenustačiusi, bet atsisakė atskleisti tikslią mero mirties priežastį. Seulo pareigūnai yra sakę, kad Park Won-soonas paliko laišką, kuriame rašė, kad „atsiprašo visų“, ir paprašė jo palaikus kremuoti.

Pirmadienį advokatė Kim Jae-ryon žurnalistams sakė, kad konsultavo vieną buvusią Park Won-soono sekretorę prieš tai, kai policijai buvo pateiktas skundas dėl lytinio priekabiavimo. Šiai moteriai atstovaujanti Kim Jae-ryon nurodė, kad skundas buvo pateiktas liepos 8-ąją, dieną prieš tai, kai Park Won-soono duktė paskambino policijai ir pranešė apie tėvo dingimą, o policija pradėjo didžiulio masto paiešką.

Pasak Kim Jae-ryon, buvusi sekretorė tvirtina, kad Park Won-soonas siuntinėjo jai žinutes ir nuotraukas, kuriose buvo „lytinio priekabiavimo“ turinio, ir kad ji parodė jas kai kuriems iš savo draugų ir kolegų, taip pat – vienam žurnalistui. Moteris teigia, kad meras privertė ją patirti nepageidaujamų „fizinių kontaktų“, sakė advokatė.

Kim Jae-ryon spaudos konferencija yra pirmoji nuo to laiko, kai policija pradėjo ieškoti mero, o vietos žiniasklaida paskelbė apie įtarimus jam.

Policija ir Seulo miesto vyriausybė kol kas oficialiai neatsakė į advokatės pareiškimus ir nepatvirtino skundo detalių. Anksčiau policija patvirtino, kad buvo pateiktas skundas dėl Park Won-soono, bet jokių detalių nepaskelbė.

Kim Jae-ryon biuras taip pat neatsiliepė į naujienų agentūros AP bandymus susisiekti.

Spaudos konferencijoje ši aktyvistė perskaitė buvusios mero sekretorės laišką.

„Buvau kvaila. Labai gailiuosi. Taip, man reikėjo klykti, kai tai pirmą kartą nutiko, šaukti ir apie tai pranešti“, – sakoma jame. Moteris taip pat sako, kad Park Won-soono mirtis „labai liūdna“ ir sunkiai įtikima.

Anksčiau pirmadienį sostinės vyriausybė surengė Park Won-soono laidotuves, kuriose dalyvavo maždaug 100 žmonių – palyginti mažai turint galvoje, kad velionis buvo garsus žmogus. Pareigūnai sakė, kad dalyvių skaičius buvo apribotas dėl susirūpinimo koronavirusu, bet kai kurie stebėtojai sako, kad tikėtina tikroji priežastis yra nepritarimas didelėms laidotuvėms po atviru dangumi.

Mero duktė Park Da-in per laidotuves sakė, jog atsiprašo miesto pareigūnų ir jaučiasi jiems dėkinga. Pasak jos, šiuos žmones turbūt labiausiai turėjo sukrėsti jos tėvo mirtis. „Jų dėka mūsų šeima pamažu įveikia šį sunkų metą“, – sakė ji.

Tiesioginė transliacija internete sulaukė ir užuojautos žinučių, ir įžeidimų.

Užuojauta buvo reiškiama tokiomis žinutėmis kaip „Prašom ilsėtis ramybėje“, „Man plyšta širdis“ ir „Jūs – geriausias meras“. Tačiau buvo ir prieš velionį nukreiptų žinučių: „Gėda“, „Veidmainis“, „Ką darote su mokesčių mokėtojų pinigais?“.

Laidotuvės pasibaigė velionio šeimos nariams ir kitiems žemai nusilenkus ir padėjus baltų gėlių priešais gėlėmis išpuoštą karstą, ant kurio stovėjo velionio nuotrauka rėmeliuose. Kai karstas buvo išneštas iš pastato vėliau pirmadienį numatytiems kremavimui ir pelenų išbėrimui, kai kurie mero šalininkai verkė ir šaukė „Pone mere! Pone mere!“ ir „Mes jus mylim“.

Psichologinė pagalba

Psichologinės pagalbos tarnyba
Kontaktai
Emocinė parama teikiama jaunimui
Budi savanoriai konsultantai
Kasdien Visą parą
I-VI 18:00 - 22:00
Atsako per 2 darbo dienas
Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
Kasdien 11:00 - 23:00
I-V 18:00 - 21:00
Atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalba teikiama suaugsiems
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Atsako per 3 darbo dienas
Pagalba teikiama moterims ir merginoms
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai (Rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
II-VI 16:00 - 20:00
(išskyrus švenčių dienas)
Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius).
Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
I-V 16:00 - 20:00
VI 12:00 - 16:00
(išskyrus švenčių dienas)
Psichologinės konsultacijos
Internetu emigrantams Pagalbą teikia profesionalūs psichologai.
Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems
Pagalba teikiama nusižudžiusiųjų artimiesiems. Savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt
Atsako per 2-3 darbo dienas
Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami. Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ministerija.
Skubi psichologinė ar psichinė pagalba psichikos sveikatos centre visada suteikiama be eilės