Pasaulyje

2015.11.15 19:34

B. Obama žada „dvigubinti“ kovą su „Islamo valstybės“ džihadistais

BNS 2015.11.15 19:34

JAV prezidentas Barackas Obama sekmadienį pažadėjo palaikyti Prancūziją, medžiojant atakų Paryžiuje vykdytojus, ir „dvigubinti“ pastangas siekiant eliminuoti džihadistų tinklą „Islamo valstybė“ (IS).

Po susitikimo su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu B. Obama sakė, kad abu jie susitarė demonstruoti solidarumą su Prancūzija, susekant atakų Paryžiuje kaltininkus ir stiprinant kampaniją už IS „eliminavimą“.

B. Obama pasmerkė atakas Paryžiuje, per kurias žuvo 129 žmonės, ir dviejų sprogdintojų mirtininkų išpuolį Ankaroje spalio 10 dieną, kai žuvo 102 žmonės.

„Nekaltų žmonių žudymas, paremtas iškreipta ideologija, yra ataka ne tik prieš Prancūziją, ne tik prieš Turkiją, bet ... ir prieš civilizuotą pasaulį“, – sakė B. Obama po derybų su R. T. Erdoganu, įvykusių Turkijos Antalijos kurorte prieš Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as atšaukė savo dalyvavimą šiame viršūnių susitikime ir liko Paryžiuje dorotis su jo šalį sukrėtusių atakų padariniais.

„Kaip mes, esu tikras, kiekvienas pasakėme prezidentui Hollande`ui ir Prancūzijos žmonėms, mes solidarizuojamės su jais, medžiojant šio nusikaltimo kaltininkus ir patraukiant juos atsakomybėn“, – po susitikimo su Turkijos lyderiu žurnalistams sakė B. Obama.

Lyderiai susitarė stiprinti savo kampaniją už „Islamo valstybės“, kuri dar vadinama ISIL ir „Daesh“, eliminavimą, sakė jis.

„Mes padvigubinsime savo pastangas dirbdami su kitomis koalicijos narėmis, kad nulemtume taikią pereigą Sirijoje ir eliminuotume „Daesh“ kaip jėgą, kuri gali sukelti tiek daug skausmo ir kančių žmonėms Paryžiuje, Ankaroje ir kitose Žemės rutulio dalyse“, – sakė B. Obama.

Tuo metu renginio šeimininkas R. T. Erdoganas sakė, kad Dvidešimtuko lyderiai pasiųs „labai stiprią, griežtą“ žinią dėl teroro po kruvinų atakų Paryžiuje.

„Manau, kad mūsų pozicija prieš tarptautinį terorizmą pasireikš labai stipria, griežta žinia G-20 viršūnių susitikime“, – sakė R. T. Erdoganas po susitikimo su JAV prezidentu ir prieš pat oficialų viršūnių susitikimo atidarymą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu pažymėjo, kad pasaulis prieš pasaulinio terorizmo grėsmę stoti galės tik tuo atveju, jei suvienys savo pastangas prieš ją.

„Terorizmo grėsmę galėsime spręsti tik, jei visa tarptautinė bendrija suvienys savo pastangas“, – sakė V. Putinas.