Pasaulyje

2020.07.13 09:49

LRT iš JAV. Koronaviruso situacija negerėja – fiksuojami rekordiniai naujų užsikrėtimų skaičiai

Ieva Balsiūnaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.07.13 09:49

Jungtinėse Valstijose koronaviruso situacija negerėja, priešingai – fiksuojami rekordiniai naujų užsikrėtimų skaičiai. Kelias dienas iš eilės JAV skelbėsi užfiksavusios daugiau nei 60 tūkstančių naujų užsikrėtimo atvejų kasdien. 

Jungtinės valstijos yra labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi šalis pasaulyje, jau patvirtinusi daugiau kaip 3, 2 milijono COVID-19 atvejų.

Daugiausia naujų koronaviruso atvejų fiksuojama vakarinėse ir pietinėse valstijose, įskaitant Teksasą, Floridą ir Arizoną.

Daugiau nei 400 ligoninių Floridos valstijoje pranešė, kad jų intensyviosios terapijos skyriai yra užpildyti. Situacija kritinė ir Teksaso valstijos ligoninėse.

Sveikatos ekspertai nerimauja, kad netrukus sparčiai gali išaugti ir mirtingumo nuo koronaviruso skaičiai. Kitaip nei Europa, Jungtinės Valstijos vis dar neatsigauna po pirmosios koronaviruso bangos.

Ekspertai aiškina, kad taip vyksta dėl to, kad nors atvejų sumažėjo tokiose vietose kaip Niujorkas, jų skaičius išaugo valstijose, kuriose valdžia per anksti sušvelnino karantino ribojimus ar ten, kur gyventojai ignoravo sveikatos pareigūnų rekomendacijas.

Savo ruožtu JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija naujų atvejų augimą teisina gausiu žmonių testavimu, tačiau sveikatos specialistai šį paaiškinimą vadina neadekvačiu.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Taip pat skaitykite