Pasaulyje

2020.07.12 07:56

Naujausia informacija. Vienoje JAV valstijoje užfiksuotas rekordinis užsikrėtimų COVID-19 paros skaičius

atnaujinta 21.33
ELTA, BNS2020.07.12 07:56

JAV Floridos valstijoje per parą užregistruotas rekordinis – daugiau nei 15 000 – COVID-19 užkrato atvejų skaičius, parodė sekmadienį paskelbti oficialūs duomenys.  Šis skaičius viršijo anksčiau Kalifornijoje užfiksuotą rekordą.

Atnaujinta 21.33

Floridos valstijos sveikatos departamentas pranešė, kad 15 299 naujų užkrato atvejų skaičius 47 proc. viršijo ankstesnės paros rezultatą.

Valstija taip pat užfiksavo vienos paros 45 mirčių dėl COVID-19 skaičių.

Per penkias dienas Floridoje užfiksuoti 55 842 naujo koronavirusinės infekcijos atvejai.

Anksčiau vienos paros užsikrėtusiųjų rekordas priklausė Kalifornijai, kur trečiadienį užregistruoti 11 694 atvejai, o prieš tai – Niujorkui, kur balandžio 14 dieną pranešta apie 11 571 užsikrėtimo atvejį.

Floridos gubernatorius Ronas DeSantisas buvo vienas pirmųjų, paskubėjęs nuo gegužės 4 dienos švelninti karantino priemones – daug anksčiau nei kitų valstijų valdytojai.

JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci ėmėsi jam nebūdingo žingsnio ir ketvirtadienį pareiškė, kad Florida atsisakė karantino anksčiau, nei tai buvo pagrįsta atsižvelgiant į visuomenės sveikatos rodiklius.

R. DeSantisas tai užginčijo, sakydamas, kad jo sprendimas buvo grindžiamas tuo metu turimais duomenimis.

Birželio pabaigoje gubernatorius iš dalies sustabdė karantino priemonių švelninimą, nurodydamas uždaryti barus, kad būtų užkirstas kelias ligos plitimui, tačiau infekcijų skaičius ir toliau augo.

Visgi Floridos gubernatorius atsisakė reikalauti, kad gyventojai dėvėtų veido kaukes viešose vietose, teigdamas, kad dėl to turi nuspręsti vietos institucijos.

Palestinoje įvesta komendanto valanda

Palestinos Administracija sekmadienį įvedė naktinę ir savaitgalių komendanto valandą okupuotame Vakarų Krante ateinančioms 14 dienų, kad pamėgintų suvaldyti didėjantį koronavirusinės infekcijos užkrato skaičių.

„Kelionės uždraudžiamos kasdien nuo 20 val. iki 6 val. ryto vietos laiku visose provincijose“, taip pat nuo ketvirtadienio vakaro iki sekmadienio ryto, spaudos konferencijoje pranešė Palestinos Administracijos atstovas Ibrahimas Melhemas.

Be bendrosios komendanto valandos nuo sutemų iki aušros, tokie didieji miestai Ramala, Hebronas, Nablusas ir Betliejus bus visiškai uždaryti iki ketvirtadienio vakaro, pridūrė I. Melhelmas, o kelionės tarp rajonų bus uždraustos dvi savaites.

Bus leidžiama dirbti tik vaistinėms ir kepykloms.

„Griežtai draudžiama organizuoti vestuves, laidotuves ir vakarėlius“, – pabrėžė I. Melhemas ir pridūrė, kad palestiniečiams taip pat neleidžiama vykti dirbti į izraeliečių gyvenvietes.

Vakarų Krante, kurį 1967 metais po Šešių dienų kare užėmė Izraelis, gyvena daugiau nei 2,8 mln. palestiniečių, o dar 450 000 izraeliečių gyvena tvoromis apjuostose gyvenvietėse.

Palestinos sveikatos ministerija sekmadienį pranešė, kad iki šiol buvo patvirtinta daugiau kaip 6 150 COVID-19 infekcijos atvejų, o 33 žmonės mirė.

Po to, kai kovo pradžioje buvo nustatyti pirmieji koronaviruso atvejai, Palestinos Administracija įvedė visišką karantiną Vakarų Krante, o gegužės pabaigoje jį panaikino.

Karantinas buvo pakartotinai įvestas liepos 3 dieną ir nuo to laiko pratęstas atsižvelgiant į augančius užkrato skaičius.

Izraelyje, turinčiame apie 9 mln. gyventojų, sekmadienį patvirtintų infekcijų skaičius pasiekė daugiau kaip 38 600. COVID-19 lėmė daugiau kaip 360 žmonių mirtį.

Atnaujinta 20.00

Ispanijos Katalonijos regiono vyriausybė sekmadienį įsakė šiaurės rytuose įsikūrusio Leridos miesto ir jo apylinkių gyventojams grįžti į namus ir izoliuotis, nes ėmė daugėti koronaviruso užkrato atvejų skaičius.

„Žmonės turi likti namuose“, – spaudos konferencijoje pareiškė Regiono sveikatos apsaugos ministrė Alba Verges.

Rajonas, kuriame iš viso gyvena daugiau nei 200 000 gyventojų, praėjusį savaitgalį jau buvo uždarytas nuo likusio regiono.

Atnaujinta 19.41

Visgi nepaisant 907 736 užkrato atvejų ir 20 005 mirčių nuo COVID-19, Viduriniai Rytai palyginti nesmarkiai nukentėjo nuo viruso, kuris visame pasaulyje pražudė daugiau nei pusę milijono žmonių.

Iranas, kovojantis su ligos protrūkiu nuo pat paskelbimo apie pirmuosius atvejus šalyje vasario mėnesį, pranešė apie daugiau nei 12 829 mirtis ir 257 303 užkrato atvejus, rodo sekmadienio oficialūs duomenys.

Šalis, turinti daugiau nei 80 mln. gyventojų, yra 9-oji labiausiai nukentėjusi nuo COVID-19 protrūkio valstybė pasaulyje, o savo regione pirmauja ir pagal mirtingumą.

Užkrato atvejų skaičius šalyje ėmė vėl augti nuo gegužės mėnesio pradžios, todėl institucijos įvedė reikalavimą gyventojams kaukes dėvėti veido kaukes uždarose viešosiose erdvėse.

Sekmadienį Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei infekcijos atvejų augimą pavadino „tikrai tragišku“ ir paragino visus piliečius padėti suvaldyti protrūkį.

Regione, kurį sudaro Iranas šiaurėje ir rytuose, Izraelis vakaruose ir Jemenas pietuose, taip pat smarkiai nukentėjo Irakas, Kuveitas, Saudo Arabija ir karo nuniokotas Jemenas.

Irakas yra antra labiausiai nukentėjusi valstybė Viduriniuose Rytuose – čia COVID-19 pražudė 3 055 žmones, susirgo 75 194 gyventojai. Toliau rikiuojasi Saudo Arabija su 2 181 mirtimis ir 229 480 infekcijų atvejų.

Jemenas, viena skurdžiausių pasaulio valstybių, užfiksavo 464 mirtis ir 1 380 infekcijų, tuo tarpu Kuveitas patvirtino 386 mirtis ir 54 058 užkrato atvejus.

Atnaujinta 16.11

Į Vengriją dėl koronaviruso uždrausta atvykti iš Afrikos, daugumos Azijos šalių

Vengrijos vyriausybė sekmadienį paskelbė, kad pasaulyje daugėjant koronavirusinės infekcijos atvejų nuo antradienio į šalį bus draudžiama atvykti iš Afrikos ir beveik visos Azijos, taip pat iš kai kurių Europos valstybių.

Vyriausybės administracijos vadovas Gergely Gulyasas žurnalistams Budapešte sakė, kad Vengrijos sveikatos apsaugos pareigūnai 154 šalis suskirstė į tris rizikos kategorijas pagal COVID-19 atvejų skaičių.

Nuo antradienio vidurnakčio į Vengriją negalės atvykti „raudonai“ pažymėtų šalių, tarp kurių – visa Afrika ir visos Azijos šalys, išskyrus Kiniją ir Japoniją, piliečiai.

Raudonojoje zonoje esančios Europos šalys yra Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Šiaurės Makedonija, Kosovas, Baltarusija, Juodkalnija bei Vengrijos kaimynė Ukraina.

Pasak G. Gulyaso, iš „raudonųjų“ šalių grįžę Vengrijos piliečiai privalės pasitikrinti dėl koronaviruso ir 14 dienų izoliuotis.

Geltonojoje zonoje esančių šalių, tarp jų JAV, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Serbijos, Rusijos, Kinijos ir Japonijos, piliečiams bus privalomas dviejų savaičių karantinas. Šis reikalavimas negalios žmonėms, kuriems ne anksčiau kaip prieš penkias dienas buvo atliktas testas dėl COVID-19 ir jo rezultatas buvo neigiamas.

Tokie patys apribojimai bus taikomi keturioms ES narėms – Bulgarijai, Portugalijai, Švedijai ir kaimyninei Rumunijai.

Žaliojoje zonoje esančių šalių piliečiai ir toliau galės atvykti į Vengriją be apribojimų.

Palyginti su kai kuriomis kitomis Europos valstybėmis, Vengrija nesmarkiai nukentėjo per koronaviruso pandemiją. Beveik 10 milijonų gyventojų turinčioje šalyje iki šiol užregistruota šiek tiek daugiau nei 4,2 tūkst. infekcijos atvejų, 595 žmonės mirė.

Anksčiau šį mėnesį premjeras Viktoras Orbanas pareiškė, kad Vengrija dėl pavojaus sveikatai nesilaikys ES rekomendacijos atšaukti apribojimus keliautojams iš daugiau Bendrijai nepriklausančių šalių.

ES rekomendacija šalims narėms palengvinti sienų kirtimo apribojimus buvo paskelbta birželio 30 dieną, siekiant padėti nuo pandemijos smarkiai nukentėjusiam turizmo sektoriui, kurį buvo paralyžiavęs kovo viduryje įvestas kelionių be svarbios priežasties draudimas.

Atnaujinta 15.10

Pasaulyje patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius siekia jau beveik 13 mln.

Nuo liepos 1 dienos pasaulyje oficialiai patvirtinta rekordiškai daug naujų infekcijos atvejų – beveik 2,5 mln.

JAV yra labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi šalis pasaulyje, jau patvirtinusi daugiau kaip 3,2 mln. COVID-19 atvejų. Po JAV eina Brazilija, nustačiusi daugiau kaip 1,8 mln. infekcijos atvejų. Trečia pasaulyje yra Indija – 849 553 atvejai, ketvirtoje vietoje – Rusija su 727 162 patvirtintais atvejais, o penktoji vieta tenka Peru – 322 710 atvejų.

Pagal infekcijos aukų skaičių Europa yra labiausiai nukentėjęs žemynas. Jame mirė 202 396 pacientai, o užsikrėtė daugiau kaip 3,3 mln. JAV mirčių skaičius siekia 134 815.

Šiuo metu liga sparčiausiai plinta Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regione. Šiame regione vien per liepos 11 d. užregistruota per 76 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį teigė, kad vis dar įmanoma sukontroliuoti situaciją, jei protrūkiams suvaldyti bus imamasi skubių veiksmų.

JAV per parą užfiksuoti 63 643 nauji COVID-19 atvejai

JAV – labiausiai koronaviruso paveiktoje šalyje pasaulyje – per praėjusią parą buvo patvirtinta rekordiškai daug naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų – 66 528, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Remiantis naujausiais Baltimorėje įsikūrusio šio universiteto duomenimis, paskelbtais šeštadienį 20.30 val. vietos laiku (00.30 val. Grinvičo laiku), JAV nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtinti jau 3 242 073 infekcijos atvejai. Mirčių nuo infekcijos skaičius siekia 134 729, per praėjusią parą užfiksuota 760 mirčių.

JAV keturias iš penkių pastarųjų dienų per parą patvirtinta po daugiau kaip 60 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.

Atnaujinta 14.35

Baltarusijoje patvirtinti 165 nauji COVID-19 atvejai, penki pacientai mirė

Baltarusijoje per pastarąją parą nustačius 165 naujus koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus bendras jų skaičius padidėjo iki 64 932, taip pat mirė dar penki pacientai, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalies teritorijoje mirė 464 pacientai (liepos 11-osios duomenimis – 459), kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija ir kurie taip pat sirgo įvairiomis lėtinėmis ligomis“, – rašoma ministerijos paskelbtame pranešime.

Ministerija taip pat nurodė, kad iki sekmadienio šalyje pasveiko ir iš ligoninių buvo išrašyti 55 380 asmenys, persirgę COVID-19, iš jų 461 – per pastarąją parą.

Ministerijos duomenimis, šalyje jau atlikti 1 134 653 testai koronavirusinei infekcijai nustatyti (liepos 11-ąją atliktų testų buvo 1 123 614).

Atnaujinta 13.33

Tokijuje ketvirtą parą iš eilės patvirtinta daugiau kaip 200 naujų koronaviruso atvejų

Japonijos sostinės Tokijo pareigūnai sekmadienį pranešė apie 206 naujus patvirtintus koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejus, informuoja agentūra „Reuters“.

Tai jau ketvirta diena iš eilės, kai 14 mln. gyventojų turinčiame Tokijuje per parą patvirtinama po daugiau kaip 200 naujų koronaviruso atvejų.

Didėjantis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius kelia gyventojams ir institucijoms susirūpinimą dėl galimos antrosios koronaviruso bangos.

Tokijuje iš viso patvirtinti 7 927 infekcijos atvejai – beveik trečdalis visų Japonijoje patvirtintų COVID-19 atvejų.

Atnaujinta 12.13

Indijoje per parą užfiksuotas rekordinis naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius – 28 637

Indija sekmadienį pranešė, kad per pastarąją parą šalyje nustatytas rekordinis naujų užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų skaičius – 28 637.

Indijoje koronavirusas plinta labai sparčiai. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad bendras šalyje nustatytų COVID-19 atvejų skaičius siekia 849 553, o mirties atvejų – 22 674.

Šalyje vos per keturias paras patvirtinta 100 tūkst. naujų infekcijų.

Pozityvi žinia ta, kad Indijoje pasveikusių nuo infekcijos skaičius siekia beveik 63 proc. Pasak Indijos sveikatos apsaugos ministerijos, pasveiko daugiau kaip 500 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių šalies žmonių.

Indijoje pastarąjį mėnesį sparčiai augo naujų infekcijų skaičius, kai šalis sušvelnino ilgai galiojusius apribojimus ir žmonės sugrįžo į darbus gamyklose, verslo įmonėse ir biuruose.

1,3 mlrd. gyventojų turinti Indija yra trečia pasaulyje – po JAV ir Brazilijos – pagal COVID-19 atvejų skaičių.

Atnaujinta 11.35

Rusijoje – 6,61 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 130 žmonių mirė

Rusijoje per pastarąją parą patvirtinta 6,61 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, dar 130 užsikrėtusiųjų mirė, rodo sekmadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

„Per praėjusią parą 84 Rusijos regionuose patvirtinta 6 615 naujų COVID-19 atvejų, įskaitant 1 491 aktyviai nustatytą atvejį be klinikinių apraiškų“, – nurodoma štabo pranešime.

Nuo epidemijos pradžios Rusijoje nustatyti iš viso 727 162 COVID-19 atvejai, 11 335 žmonės mirė, o iš gydymo įstaigų išrašytas 501 061 pacientas. Šiuo metu tebeserga 214 766 žmonės.

Štabo duomenimis, Maskvoje per parą užfiksuoti 679 nauji atvejai, 27 pacientai mirė, o 465 pasveiko.

Brazilijoje nuo COVID-19 mirė dar 1 071 žmogus

Brazilija šeštadienio vakarą paskelbė, kad per praėjusią parą šalyje buvo užfiksuotas dar 1 071 mirties nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis, o bendras aukų skaičius šalyje pasiekė 71 469, praneša agentūra „Reuters“.

Remiantis šeštadienio vakarą Brazilijos sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtais duomenimis, šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius dabar siekia 1 839 850.

Brazilija yra antra labiausiai koronaviruso paveikta šalis pasaulyje. Didžiausias patvirtintų infekcijos atvejų ir aukų skaičius yra JAV.

Atnaujinta 10.25

Latvijoje per parą naujų COVID-19 atvejų nenustatyta

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 1 467 testus nenustatyta nė vieno naujo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejo, pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Iki šiol šalyje atlikti 168 947 testai COVID-19 nustatyti, iš jų 1 173 buvo teigiami.

Koronaviruso protrūkis Latvijoje pareikalavo 30 žmonių gyvybių, o 1 019 COVID-19 pacientų pasveiko.

Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenimis, per pastarąją parą nė vienas naujas COVID-19 pacientas nebuvo hospitalizuotas. Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi trys koronavirusu užsikrėtę pacientai; vieno jų būklė sunki, kitų – vidutinė.

Anksčiau šią savaitę naujų užsikrėtimo atvejų Latvijoje daugėjo: septyni nauji atvejai buvo užregistruoti pirmadienį, dar septyni – antradienį, 13 – trečiadienį, 11 – ketvirtadienį, aštuoni – penktadienį.

Siekdama stabdyti viruso plitimą ir užkirsti kelią naujiems protrūkiams, vyriausybė penktadienį per neeilinį posėdį nutarė trumpinti viešojo maitinimo įstaigų darbo laiką.

JAV užregistravus naują pandemijos rekordą, D. Trumpas pagaliau užsidėjo kaukę

Prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pagaliau pasidavė spaudimui ir pirmą kartą viešumoje dėvėjo kaukę, Jungtinėms Valstijoms užfiksavus rekordinį užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų pagausėjimą, o pramogų parkui „Disney World“ pandemijos smarkiai veikiamoje valstijoje vėl atvėrus vartus lankytojams.

Šalies kovai su COVID-19 vadovaujantys Baltųjų rūmų ekspertai rekomenduoja viešumoje dėvėti kaukes, tačiau D. Trumpas iki šiol to nedarydavo, nors jas ėmė nešioti vis daugiau padėjėjų, testais nustačius virusą kai kuriems Baltųjų rūmų darbuotojams.

Kelios valandos po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paragino šalis griežtinti priemones virusui suvaldyti, D. Trumpas tamsią kaukę su atspaustu prezidento ženklu užsidėjo lankydamas sužeistus kariškius Walterio Reedo karinėje ligoninėje netoli Vašingtono.

„Niekada neprieštaravau kaukėms, bet tikrai manau, kad tam yra laikas ir vieta“, – sakė jis žurnalistams, išvykdamas iš Baltųjų rūmų.

Prieš lapkritį įvyksiančius JAV prezidento rinkimus D. Trumpas populiarumu atsilieka nuo demokrato Joe Bideno. Apklausos rodo, jog daugumai amerikiečių nepatinka tai, kaip šalies lyderis sprendė šią visuomenės sveikatos krizę.

Tačiau prezidentas toliau giria savo atsaką į pandemiją nepaisydamas skaičių, rodančių viruso plitimo Jungtinėse Valstijose mastą.

Floridoje, kur užregistruota kone šeštadalis naujų užsikrėtimo atvejų, buvo iš dalies atidarytas pramogų parkas „Walt Disney World“, dėl pandemijos nedirbęs keturis mėnesius.

Šimtai žmonių laukė eilėse prie įėjimo į Orlande esantį parką. Kai kurie buvo užsidėję Peliuko Mikio ausytes, visi buvo su kaukėmis, laikėsi socialinio atstumo ir higienos reikalavimų.

Prieš kelias dienas JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci sakė, kad Florida karantino priemones ėmė naikinti dar neatitikdama saugumo kriterijų.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijoje atsiradusiu naujuoju koronavirusu pasaulyje jau užsikrėtė beveik 13 mln. žmonių, mirė per 560 tūkstančių. Pandemija taip pat padarė didžiulę ekonominę žalą.

Labiausiai paveikta pasaulio šalis yra JAV. Antroje vietoje yra Brazilija, kur mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius penktadienį viršijo 70 tūkstančių.

„Kraštutinis išbandymas“

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paragino šalis agresyviai kovoti su virusu ir paminėjo sėkmingas kovos priemones Italijoje, Pietų Korėjoje ir kitur.

„Visi patiriame kraštutinį išbandymą“, – penktadienį per virtualią spaudos konferenciją Ženevoje sakė jis.

„Tik agresyviais veiksmais drauge su nacionaline vienybe ir pasauliniu solidarumu galima įveikti šią pandemiją“, – pridūrė jis.

Tuo metu Prancūzijos pareigūnai perspėjo dėl daugėjančių užsikrėtimo atvejų miestuose, mirties atvejų skaičiui šalyje viršijus 30 tūkstančių.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pripažino, kad sprendimas leisti vėl atidaryti barus ir kitas kompanijas galėjo būti skubotas, šaliai penktadienį pranešus apie rekordinį naujų užsikrėtimo atvejų skaičių: 1,5 tūkstančio.

Australijos pareigūnai sakė, kad perpus sumažins žmonių, kuriems per dieną leidžiama sugrįžti iš užsienio, skaičių. Sprendimas priimtas padaugėjus užsikrėtimo atvejų ir įvedus karantino priemones antrajame pagal dydį šalies mieste Melburne.

Honkonge, kur gyvenimas buvo beveik sugrįžęs į normalias vėžes, taip pat užfiksuotas „eksponentinis“ užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimas. Nuo pirmadienio mieste nebedirbs mokyklos.