Pasaulyje

2020.07.11 16:30

Koronavirusu užsikrėtė Venesuelos naftos ministras

ELTA2020.07.11 16:30

Daugėja užsikrėtimo koronavirusu atvejų tarp aukšto rango Lotynų Amerikos pareigūnų – apie užsikrėtimą naujuoju virusu paskelbė Venesuelos naftos ministras Tareckas El Aissamis.

„Sulaukęs teigiamo COVID-19 testo rezultato, šiandien pagal visus medicinos protokolus pradedu saviizoliaciją, – tviteryje parašė T. El Aissamis. – Tai naujas mūšis, kuriame kovosiu įsikibęs Dievo ir gyvenimo!“

T. El Aissamis apie savo užsikrėtimą paskelbė praėjus vos vienai dienai po to, kai artimas prezidento Nicolaso Maduro politinis sąjungininkas Diosdado Cabello taip pat pranešė užsikrėtęs koronavirusu.

N. Maduras penktadienį „visus“ paragino imtis apsaugos priemonių. „Darykime tai dėl sveikatos ir gyvenimo!“ – jis parašė tviteryje.

Į Lotynų Amerikos lyderių, kuriems diagnozuotas COVID-19, sąrašą pateko Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras, Hondūro prezidentas Juanas Orlandas Hernandezas ir laikinoji Bolivijos prezidentė Jeanine Anez. Virusas taip pat diagnozuotas ir keletui ministrų.

Viruso plitimas tarp prezidentų ir ministrų turėtų tapti įspėjimu, kad nėra tokio dalyko kaip „nulinė rizika“, sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir visos Amerikos sveikatos organizacijos atstovas Bolivijoje Alfonsas Tenorio.

Kalbėdamas apie infekcijos plitimą tarp Bolivijos politikų, A. Tenorio teigė, kad „juos galima laikyti galimybe pripažinti, kad (virusas) yra labai užkrečiamas“.

„Turime pripažinti, kad saugaus atstumo laikymosi taisyklės yra labai svarbios, tačiau esmė yra ta, kad nėra nulinės rizikos“, – jį penktadienį citavo nacionalinė Bolivijos naujienų agentūra ABI.

Anot ABI, J. Anez gydytojas vėlų ketvirtadienį paskelbė, kad 52-ejų politikei nepasireiškia jokie simptomai ir ji dirba iš namų.

Tuo tarpu D. Cabello yra taikomas gydymas, kadangi jis skundėsi galvos skausmais, penktadienį N. Madurą citavo dienraštis „El Nacional“.

„Jis laikosi gerai“, – kalbėdamas apie valdančiosios Socialistų partijos viceprezidentą D. Cabello pridūrė šalies vadovas.

J. Bolsonaras taip pat teigė besijaučiantis gerai. Antradienį reporteriams paskelbdamas apie savo užsikrėtimą jis netgi nusiėmė veido kaukę – būtent dėl šio poelgio jį į teismą padavė viena spaudos asociacija.

Hondūro prezidentas J. O. Hernandezas, kuriam išsivystė pneumonija, praėjusią savaitę buvo paleistas iš ligoninės.
Abi Amerikos yra laikomos koronaviruso pandemijos epicentru. Didžiausi infekcijų skaičiai fiksuojami Jungtinėse Valstijose (3 mln. užsikrėtimo atvejų) ir Brazilijoje (per 1,7 mln. užsikrėtimo atvejų).