Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.14 21:13

Paryžiuje esantys lietuviai: žmonės vaikšto apsiverkę

LRT.lt 2015.11.14 21:13

Šiuo metu Paryžiuje viešintys lietuviai LRT.lt pasakoja, kad miestas šiandien – tarsi nesavas.

„Vakar girdėjosi daug verksmų, klyksmų... Šiandien mieste daug policijos ir armijos, – LRT.lt sako Ąžuolas Vilius Marcinkus. – Kadangi įvykio metu visi skelbė atviras duris, gatvėse beveik neliko benamių.“

„Visas miestas šiandien tarsi nesavas, gatvės apytuštės, visi žmonės susirūpinę, skuba. Panašu, kad išeina tik dėl to, kad reikia kažkur nukeliauti. Didžioji dauguma kavinių ir parduotuvių nedirba, kaip ir visos viešosios įstaigos. Prie įvykio vietų didžiulės pajėgos policijos ir būriai žurnalistų, vos keletas vietinių gyventojų sukasi aplink, bet ir tie stengiasi ilgai neužsibūti“, – LRT.lt pasakoja šiuo metu Paryžiuje viešinti lietuvė Urtė Januškevičiūtė.

Mergina priduria, kad prie „Bathaclon“ teatro neprileidžiami jokie žmonės, užtvertas visas kvartalas, aplink susibūrę daug žurnalistų.

„Visi iš aptvertos teritorijos išeinantys žmonės tikrinami, dauguma iš karto rodo tapatybės dokumentus. Iš esmės žmonės atrodo vieningi, noriai bendradarbiauja ir bendrauja su policija ir žurnalistais. Nors jokios didesnės gedulo akcijos neprasidėjo, žmonės prie nelaimių vietų neša gėlių ir uždega žvakutes“, – teigia U. Januškevičiūtė.

„Nors mieste vis dar vyrauja slogios nuotaikos, o gatvėmis nuolat skuba policijos ir greitosios pagalbos automobiliai su sirenomis, antroje dienos pusėje gatvėse pasirodė daugiau žmonių. Turistai ir vietiniai paryžiečiai drąsiau renkasi pietvakarinėje miesto dalyje, kurioje vakar buvo išvengta neramumų. Visame mieste sustiprinta apsauga, dirbančiose parduotuvėse visus įeinančius tikrina apsauginiai, pagrindinėse miesto aikštėse ir prie žymiausių pastatų budi policija. Gatvėse pastebėti ir kariniai automobiliai“, – šeštadienio vakare LRT.lt pasakoja U. Januškevičiūtė.
 
Anot jos, aikštėje prie Paryžiaus katedros budi kariai, policininkai bando atitverti teritoriją nuo Senos krantų. Nors šioje vietoje susirinkę nemažai turistų, žmonių labai nedaug.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi