Pasaulyje

2015.11.14 13:58

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už teroristinius išpuolius Prancūzijoje

DELFI.lt2015.11.14 13:58

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pareiškė, kad už atakas Paryžiuje atsakinga Islamo valstybė, rašo BBC.

AFP praneša, kad „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už teroro išpuolių virtinę Paryžiuje.

Vokietijos pareigūnų praėjusią savaitę suimtas 51 metų vyras, kurio automobilyje rasta šaunamųjų ginklų, gali būti susijęs su pražūtingų išpuolių virtine Paryžiuje, nusinešusia daugiau negu 120 žmonių gyvybių, šeštadienį paskelbė vokiečių žiniasklaida.

Visuomeninis transliuotojas „Bayrischer Rundfunk“ nurodė, kad Vokietijos institucijos informavo Prancūzijos pareigūnus suėmusios tą vyrą lapkričio 5 dieną netoli sienos su Austrija. Šios informacijos šaltiniai pranešime nebuvo įvardyti.

Pietinės Bavarijos žemės policijos atstovas Ludwigas Waldingeris patvirtino, kad minėto vyro mašinoje rasta šaunamųjų ginklų, sprogmenų ir rankinių granatų.

L. Waldingeris naujienų agentūrai „The Associated Press“ pasakė, kad „šiuo metu neteikiame jokios papildomos informacijos“.

CNN cituoja policijos pareigūnus, kurie praneša, kad pavyko sulaikyti vieną įtariamąją teroristą. Jis pristatomas kaip „Islamo valstybės“ narys.

Skelbiama, kad Prancūzijos policijos pareigūnai sulaikė pirmąjį įtariamąjį teroristiniais išpuoliais Paryžiuje. Remiantis pirminiais pranešimais, sulaikytasis įtariamasis pareigūnams pareiškė esąs iš „Islamo valstybės“ ir patvirtino, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį įvykdytos atakos – būtent „Islamo valstybės“ operacija, skelbia „The Daily Caller“.

„Fox News“ taip pat skelbia, kad Prancūzijos policija sulaikė įtariamąjį teroristą, galimai susijusį su išpuoliais Paryžiuje. Tvirtinama, kad įtariamasis – iš Sirijos.

Naujienų agentūra „Reuters“ praneša apie išplatintą vaizdo įrašą, kuriame arabiškai kalbantis „Islamo valstybės“ narys skatina musulmonus, gyvenančius Prancūzijoje, surengti atakas.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.