Pasaulyje

2020.07.10 13:33

Tyrėjai: Ukrainoje suimtas separatistų koordinatorius lankėsi Baltijos šalyse

LRT.lt2020.07.10 13:33

Antradienį Ukraino pareigūnai suėmė įtariamą Rusijos vadovaujamų ir remiamų separatistų koordinatorių, kuris 2014–2015 metais buvo užmezgęs tiesioginius ryšius tarp Donbaso kovotojų ir Kremliaus. Tai nustatę nepriklausomi „Bellingcat“ tyrėjai pažymi, kad įtariamasis dažnai keliaudavo į Baltijos valstybes.

„Bellingcat“ suimtąjį Andrejų K. identifikavo kaip 1984 m. liepos 5 d. gimusį kriminalinę praeitį turintį Ukrainos pilietį Andrejų Nikolajevičių Kunaviną.

Atrodo, kad jis iškilo kriminaliniuose ratuose ir Rusijos karinės žvalgybos (GRU) įgaliojimu koordinavo kovotojus, „prižiūrėdamas „Doneckio liaudies respublikos“ karinius vadovus nepripažintoje Donecko „respublikoje“, nurodo Ukrainos žvalgyba (SBU).

A.Kunavinas kelis kartus buvo trumpam išvykęs į užsienį, o nuo 2015 metų beveik kas savaitę lankėsi Baltijos šalyse ir kitose Europos valstybėse.

„Bellingcat“ nepavyko nustatyti jo kelionių tikslų.

Svarbiausi tyrimo akcentai:

– Ukrainos žvalgybos tarnyba (SBU) nurodė, kad Andrejus K. aktyviai dalyvavo kuriant „Donecko liaudies respublikos“ žvalgybos departamentą.

– Nors kol kas pavyko nustatyti ne visus A. Kunavino kontaktus Maskvoje, iš perimtų jo telefoninių pokalbių aišku, kad jis turėjo darbinių santykių su Vladimiro Putino patarėju Vladislovu Surkovu, kuris buvo atsakingas už Rusijos karines operacijas Rytų Ukrainoje.

– „Kunavinas veikiausiai vaidino gana ribotą vaidmenį Kremliaus ir Rytų Ukrainos kovotojų sprendimų priėmimo grandinėje. Nepaisant to, atrodo, kad jis bent kurį laiką buvo komunikacinėje grandinėje tarp dviejų įtariamųjų MH17 lėktuvo numušime, Kremliaus ir (Rusijos federalinės saugumo tarnybos) FSB.“

Taip pat skaitykite

Populiariausi