Pasaulyje

2020.07.10 09:27

Kazachstanas neigia Kinijos pareiškimus apie nežinomą pneumoniją, informaciją vadina melu

atnaujinta 16.10
LRT.lt2020.07.10 09:27

Kazachstano pareigūnai penktadienį paneigė Kinijos ambasados šalyje pranešimus, kad Kazachstane siaučia nauja „nežinoma pneumonija“, mirtinesnė už COVID-19 virusą. Šią informaciją jie pavadino „melagienomis“, praneša „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

Kinijos ambasada Kazachstane ketvirtadienį pareiškė, kad kaimyniniame Kazachstane užfiksuota nauja „nežinoma pneumonija“, nusinešusi virš 1,7 tūkst. gyvybių, skelbia CNN. „Kazachstano sveikatos departamentas ir kitos tarnybos atlieka kompleksinį tyrimą ir nenustatė pneumonijos viruso kilmės“, – pareiškime piliečiams nurodo Kinijos ambasada Kazachstane.

Tačiau penktadienį Kazachstano pareigūnai išplatino pranešimą, kuriame nurodo, kad šalyje išaugot užsikrėtimų koronavirusu skaičius, nes į statistiką buvo įtraukti pneumonijos atvejai, kai žmonėms pasireiškia COVID-19 simptomai, bet jų užsikrėtimų testų duomenys yra neigiami. Šalis taip elgiasi laikydamasi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijų, pranešimą cituoja „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

„Kai kurios kinų žiniasklaidos paskelbta informacija apie naujo tipo pneumoniją Kazachstane yra klaidinga“, – nurodo Kazachstano sveikatos apsaugos ministerija.

Anksčiau Kinijos diplomatai, pareigūnai ir šalies diplomatinės atsakomybės platino sąmokslo teorijas, susijusias su COVID-19, kvestionuodami Vakarų valstybių teiginius, kad koronaviruso pandemija kilo Kinijos Uhano mieste.

Tokiu būdu buvo siekiama nukreipti dėmesį nuo Kinijos valdžios veiksmų slepiant viruso plitimo mastą, pareigūnų neveiksnumą, kuris galėjo prisidėti prie infekcijos paplitimo pasaulyje.

Taip pat skaitykite

Anot Kinijos ambasados Kazachstane, nauja pneumonija tariamai smarkiai plinta šalyje nuo birželio vidurio ir Kazachstano pareigūnai kai kuriose šalie vietovėse esą kasdien praneša apie šimtus naujų atvejų. Ligos židiniais įvardinami Atyrau, Aktobe ir Šymkento regionai, kur yra beveik 500 užsikrėtusiųjų, 30 pacientų būklė itin sunki, rašo CNN.

Ambasada skelbė, kad šiemet nežinoma pneumonija jau pražudė 1772 asmenis, dalis iš jų – Kinijos piliečiai. Virš 600 aukų mirė birželio mėnesį. „Liga yra daug mirtinesnė nei COVID-19“, – rašoma Kinijos pareigūnų pranešime.

COVID-19 virusas Kazachstane toliau plinta, juo oficialiai užsikrėtė virš 53 tūkst. žmonių, tarp jų ir buvęs ilgametis Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas.

Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, cituodama kazachų sveikatos ministrą, nurodo, kad šalyje trūksta medicinos specialistų, ligoninių lovų ir būtiniausių medicinos reikmenų.