Pasaulyje

2020.07.09 12:46

„Amazon“ pažeidė Vakarų sankcijas veikdama Kryme, JAV skiria baudą

LRT.lt2020.07.09 12:46

JAV institucijos nusprendė, kad interneto prekybos milžinė „Amazon“ pažeidė JAV sankcijas teikdama paslaugas Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio individams. Dėl to kompanijai bus skirta bauda, skelbia „The Moscow Times“.

„Amazon“ taip pat tiekė prekes klientams Irane, Sirijoje, aptarnavo užsakymus žmonių, kurie dirba Kubos, Irano, Šiaurės Korėjos, Sudano ir Sirijos ambasadose, pardavė objektus asmenims, kuriems JAV Iždo departamentas taiko sankcijas.

Už 2011–2018 metais padarytus pažeidimus kompanijai skirta beveik 120 tūkst. eurų bauda. Maksimalus baudos dydis teoriškai galėjo siekti virš 1 mlrd. eurų, pažymi „The Moscow Times“.

„Amazon“ nurodė, kad klientai sugebėjo apeiti automatinius apsaugos mechanizmus, skirtus užkirsti kelią sankcijų pažeidimams, nes sąmoningai įvėlė rašybos klaidas siuntų pristatymo adresuose. Pavyzdžiui, vietoje „Crimea“ parašė „Krimea“, taip pat nurodė regioną „Yalta“, o Amazon sistemos nesuprato, kad jis yra Krymo pusiasalyje.

JAV ir kitos Vakarų valstybės įvedė sankcijas Rusijai, kai ši 2014 metais aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį ir pradėjo karą Rytų Ukrainoje, kur vadovauja ir remia prorusiškus separatistus. Vakarų valstybės draudžia bet kokią ekonominę veiklą Kryme.