Pasaulyje

2020.07.09 10:43

Nyderlandų policija konteineriuose aptiko žmonių kankinimo kameras, kurias naudojo nusikaltėliai

LRT.lt2020.07.09 10:43

Nyderlandų policijos pareigūnai atliko operaciją, kurios metu suimti 6 asmenys, įtariami žmonių grobimu ir įkaitų laikymu. Kartu su nelegaliais ginklais buvo aptiktos ir jūriniuose konteineriuose įrengtos žmonių kankinimo kameros, rašo CNN.

Pareigūnai atliko reidą Wouwse Plantage gyvenvietėje Nyderlandų–Belgijos pasienyje. Čia jie aptiko 6 jūrinius konteinerius, kuriuose buvo įrengtos žmonių kankinimo kameros – konteinerių sienos izoliuotos, kad nepraleistų garso ir šilumos, prie grindų ir lubų pritaisyti antrankiai, kad būtų galima surakinti žmones. Vienoje kameroje aptikta odontologo kėdė, kurioje galima supančioti pasodintą žmogų.

„Tarp kitų dalykų policija rado sodo žirkles, šakų pjūklus, skalpelius, reples, antrankius, pirštų antrankius, lipnią juostą, veido kaukes ir juodus maišus, kuriuose gali būti laikomi mirusiųjų kūnai“, – CNN cituoja Nyderlandų pareigūnus.

Kankinimo kamerose taip pat įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Pareigūnai nurodė, kad tyrimas prasidėjo balandį, kai policijai pavyko patekti į koduotų susirašinėjimų tinklą „EncroChat“ ir pradėti sekti nusikalstamos grupuotės veiklą. Tada pavyko nustatyti būsimas grupuotės aukas.

„Policija juos perspėjo ir jie pasislėpė. Dėl to, padedant vaizdo stebėjimo kameroms šalia ir pačiame sandėlyje, buvo užkirstas kelias planuotiems pagrobimams, įkaitų dramoms ir kitiems sunkiems nusikaltimams“, – CNN cituoja pareigūnus.

Jungtinės Karalystės (JK) Nacionalinė nusikaltimų agentūra nurodė, kad „EncroChat“ susirašinėjimo programėlė tapo „nusikaltėlių prekybos centru“, kuriame apie 60 tūkst. žmonių iš viso pasaulio koordinavo nelegalių objektų prekybą, pinigų plovimą ir planus žudyti savo konkurentus.

JK ir Europos šalių policijos pareigūnai taip pat vykdė reidus, susijusius su informacija programėlėje, per kuriuos buvo suimta šimtai įtariamųjų ir sulaikyta virš 27 tonų narkotinių medžiagų.