Pasaulyje

2015.11.13 11:34

Irako kurdų pajėgos „visomis kryptimis“ įžengė į džihadistų kontroliuojamą Sindžarą

BNS 2015.11.13 11:34

Kurdų sukarintos pajėgos (pešmergai) penktadienį įžengė „visomis kryptimis“ į Irako šiaurinį Sindžaro miestą ir pradėjo jį valyti nuo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojų, sakoma Kurdistano regiono saugumo tarybos „Twitter“ pranešime.

Kaip nurodė naujienų agentūros AFP žurnalistas, mieste girdėjosi smarkios šūvių papliūpos po to, kai kovotojai nusileido nuo kalno, esančio į šiaurę nuo miesto – kai kurie nešdamiesi ant pečių raketinius granatsvaidžius.

Kurdai, palaikomi JAV vadovaujamos koalicijos aviacijos smūgių, ketvirtadienį atkirto Sindžarą iš rytų ir vakarų, pradėję puolimą prieš IS, kuris gali suteikti itin svarbų postūmį pastangoms įveikti šią džihadistų grupuotę.

Kai kurių namų dienos Sindžare buvo aprašinėtos džihadistų grafičiais, o gatvėse buvo paliktų statinių, veikiausiai prikrautų sprogmenų.

„Užėmę Sindžarą galėsime atkirsti tą ryšio liniją ir, kaip manome, apriboti (IS) galimybes apsirūpinti ištekliais. Tai kritiškai svarbus pirmasis žingsnis Mosulo išvadavimo link“, – sakė JAV pulkininkas Steve‘as Warrenas, tarptautinės operacijos prieš IS atstovas.

IS užėmė Sindžarą pernai rugpjūtį, priversdama tūkstančius jezidų religinės mažumos narių pasitraukti ant didelio kalno, stūksančio netoli to miesto, kur jie buvo užspeisti džihadistų.

Jungtinės Valstijos sakė, kad tas puolimas tikriausiai gali būti prilygintas genocidui, o ketvirtadienį JAV Holokausto memorialinis muziejus atkartojo tą poziciją savo ataskaitoje, kurioje pateikiama duomenų apie „Islamo valstybės“ kovotojų tikriausiai vykdytus jezidų žaginimus, kankinimus ir žudymus.

Pagalba jezidams, kurių unikalų tikėjimą radikalūs IS sunitai laiko eretišku, buvo vienas iš pagrindinių Vašingtono argumentų praeitais metais priimant sprendimą pradėti bombardavimo kampaniją prieš džihadistus.