Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.13 11:58

ES vadovas apie susitarimus su D. Britanija: bus itin sunku

BNS 2015.11.13 11:58

Aukščiausio rango Europos Sąjungos pareigūnas Donaldas Tuskas ketvirtadienį įspėjo, kad „bus itin sunku“ pasiekti susitarimą dėl reformų, kurių reikalauja Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas prieš numatytą referendumą dėl galimo šalies pasitraukimo iš Bendrijos.

D. Cameronas išdėstė keturis svarbiausius reikalavimus savo laiške Europos Vadovų Tarybos pirmininkui D. Tuskui, perduotame anksčiau šią savaitę.

Pirmą kartą viešai komentuodamas šį laišką, D.Tuskas ketvirtadienį sakė: „Prašymai neabejotinai yra griežti, ir todėl šis laiškas man toks įdomus“.

Pasak Europos Vadovų Tarybos pirmininko, pasiekti susitarimą bus labai sunku.

„Nėra jokių garantijų“, kad pavyks susitarti iki gruodžio, kai ES lyderiai per viršūnių susitikimą Briuselyje turėtų peržiūrėti Britanijos pasiūlymus, sakė D. Tuskas.

„Tai tikrai itin sunkus žaidimas“, – pridūrė buvęs Lenkijos premjeras.

D. Tuskas sakė, kad išsamios derybos prasidės kitą savaitę, kai likusios 27 bloko narės bus kviečiamos savotiškos „išpažinties“, kad išdėstytų savo požiūrį į reformas, kurių siekia Londonas prieš referendumą dėl tolesnės šalies narystės Bendrijoje, kurį D. Cameronas yra pažadėjęs surengti iki 2017 metų pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi