Pasaulyje

2020.07.08 15:16

Trumpo dukterėčia parašė knygą apie dėdę: tėvas neleido jam emociškai vystytis

LRT.lt2020.07.08 15:16

JAV prezidento Donaldo Trumpo dukterėčia Mary išleido knygą apie savo dėdę norėdama užkirsti kelią „demokratijos pabaigai“. „Per daug ir niekada negana: kaip mano šeima sukūrė pavojingiausią pasaulio žmogų“, klinikinė psichologė M. Trump atskleidžia savo šeimos intrigų istoriją, rašo CNN.

Baltieji rūmai atmetė knygoje išdėstytus teiginius, o kiti giminės nariai bandė teisiškai užkirsti kelią knygos pasirodymui.

M. Trump teigia, kad JAV prezidentui nuo mažumės itin svarbus santykis su jo tėvu Fredu Trumpu, kažkada galingu šeimos patriarchu, nulėmusiu visą Donaldo karjerą ir charakterį.

„Jis „užtrumpino“ Donaldo galimybę vystytis ir patirti pilną žmogiškų emocijų spektrą, – rašo autorė, tėvo ir sūnaus santykį apibūdindama kaip psichologinį karą. – Užkirsdamas kelią Donaldui suprasti savo jausmus ir daugelį jų vadindamas nepriimtinais, Fredas iškreipė savo sūnaus pasaulio suvokimą ir pakenkė jo galimybei gyventi jame.“

Todėl D. Trumpas savo dukterėčiai tebėra vaikas, siekiantis patraukti į save dėmesį, rašo „The New York Times“.

M. Trump knygoje teigia, kad F. Trumpas „tampė (savo sūnų) už virvelių“. Kai F. Trumpui pasireiškė Alzheimerio simptomai, jo sūnus į tėvą žvelgė su panieka. Tėvas savo vaikų niekada nemylėjo ir iš jų tikėjosi tik paklusnumo, knygą cituoja „The New York Times“.

Baltieji rūmai paneigė šią informaciją ir prezidento santykį su tėvu pavadino „šiltu“.

M. Trump taip pat apžvelgia, kaip dabartinės prezidento būdo savybės yra susijusios su įvykiais jo praeities gyvenime.

Anot dukterėčios, JAV prezidento palankumas įvairiems diktatoriškų tendencijų valdovams yra susijęs su jo tėvu bei ankstyvu Trumpų šeimos ir teisininko Roy Cohno darbu.

„Fredas skatino Donaldą linkti prie tokių vyrų, kaip Cohnas, kaip jis vėliau linko prie tokių autoritarų, kaip Vladimiras Putinas, Kim Jong Unas ar bet kurio kito, norinčių jį pagirti ir turinčių galią suteikti jam turtų“, – rašoma knygoje.

Kaip vieną ankstyviausių D. Trumpo bruožų, jo dukterėčia išskiria Donaldo atsiskyrimą nuo pasaulio – kurį pats būsimasis prezidentas kursto melais ir apgaulėmis, kurie sukūrė jo išpūstą savo suvokimą.

„Tam tikra prasme, Donaldas visada buvo institucionalizuotas, apsaugotas nuo savo limitų ar poreikio pačiam pasaulyje ką nors pasiekti. (...) Iš jo niekada nebuvo reikalaujama sąžiningo darbo ir nesvarbu kaip labai jam nepavyktų, jis vis tiek buvo beveik nesuvokiamais būdais apdovanojamas“, – CNN cituoja Mary knygą. T

Pavyzdžiui, anot M. Trump, Donaldas bandė sukčiaudamas įstoti į aukštąją mokyklą – sumokėjo kitam žmogui, kad šis už jį išlaikytų baigiamuosius egzaminus. Baltieji rūmai tai neigia.

„Donaldo galvoje, jis visko pasiekė savo pastangomis, nepaisant sukčiavimo“, – rašo autorė ir prideda, kad melavimas yra išplitęs jos giminėje.

Anot M. Trump, santykiai su tėvais padėjo pamatą ir D. Trumpo požiūriui į moteris. Dar 2016 metų prezidento rinkimų kampanijos metu D. Trumpas sulaukė kaltinimų dėl netinkamų komentarų ir seksualinio elgesio, svetimoteriavimo. Anot dukterėčios, tiek D. Trumpas, tiek jo tėvas niekada nebuvo jautrūs moterų atžvilgiu, Fredas jai yra demonstravęs nuogos jaunos moters nuotrauką, o pats D. Trumpas yra gyręs savo dukterėčios kūną, kai ši vilkėjo maudymosi kostiumėlį.

Anot M. Trump, jos šeimos nariai dažnai pasižymi žiauriu elgesiu ir nejautrumu vieni kitiems, o pats D. Trumpas tapo peštuku, nepagarbiu ir agresyviu dėl problemiško ryšio su tėvu.