Pasaulyje

2020.07.08 11:43

FTB vadovas: Pekinas medžioja disidentus – siūlo grįžti namo arba nusižudyti

LRT.lt2020.07.08 11:43

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas Christopheris Wray pareiškė, kad šnipinėdama ir vogdama Kinijos Vyriausybė kelia „didžiausią ilgalaikę grėsmę“ Jungtinių Valstijų ateičiai, rašo BBC.

Kalbėdamas Vašingtone esančiame Hudsono institute, Ch. Wray sakė, kad Kinija pradėjo taikytis į užsienyje gyvenančius kinus, spausti juos grįžti į šalį ir deda pastangas sukompromituoti JAV vykdomus koronaviruso tyrimus.

„Statymai negalėtų būti aukštesni“, – sakė FTB vadovas.

„Visos Kinijos valstybės institucijos yra pajungtos tam, kad Kinija bet kokiomis priemonėmis taptų vienintele pasaulio supergalybe“, – pridėjo pareigūnas.

Savo kalboje jis atskleidė Kinijos kišimosi pastangas, plačias ekonominio šnipinėjimo kampanijas, duomenų ir lėšų vagystes ir neteisėtą politinę veiklą – papirkinėjimus bei šantažą – siekiant paveikti JAV politiką, rašo BBC.

„Pasiekėme tašką, kai FTB pradeda naują su Kinija susijusią kontržvalgybos bylą kas 10 valandų. Visoje šalyje dabar yra pradėta virš 5 tūkst. kontržvalgybinių bylų, beveik pusė jų yra susijusios su Kinija“, – sakė Ch. Wray.

Anot jo, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pradėjo įgyvendinti operaciją „Lapių medžioklė“, kuri nutaikyta į užsienyje gyvenančius kinus, kurie tariamai kelia grėsmę Kinijos Vyriausybei, rašo BBC.

„Kalbame apie politinius priešininkus, disidentus ir kritikus, kurie siekia atskleisti Kinijos plačius žmogaus teisių pažeidimus. Kinijos Vyriausybė nori priversti juos grįžti namo, o kad tą pasiektų, griebiasi šokiruojančios taktikos, – sakė pareigūnas. – Kai negalėjo rasti vieno „Lapių medžioklės“ taikinio, Kinijos Vyriausybės pasiuntiniai atvyko pas jo šeimą JAV. Kokią žinią jie perdavė? Taikinys turi dvi išeitis: nedelsiant grįžti į Kiniją arba nusižudyti“.