Pasaulyje

2020.07.07 18:31

Koronavirusą menkinęs Brazilijos prezidentas Bolsonaro pats užsikrėtė infekcija

atnaujinta 20.21
LRT.lt, BNS2020.07.07 18:31

Ilgai ekspertų įspėjimus dėl koronaviruso pandemijos grėsmės ignoravęs ir kartais atvirais šaipęsis iš pavojaus Brazilijos prezidentas sužinojo nemalonią žinią – jo COVID-19 testas buvo teigiamas.

Pranešama, kad testas prezidentui atliktas pirmadienį, tai jau buvo ketvirtas tyrimas, kuris atliktas Jairui Bolsonarui.

Tyrimas atliktas po to, kai prezidentui pasireiškė keletas koronavirusui būdingų simptomų, tarp jų – aukšta temperatūra.

J. Bolsonaras iki šiol net keletą kartų atvirai reiškė abejingumą šiai infekcijai, tikindamas, kad tai tik „įprastas gripas“. Šalies vadovas atvirai vengdavo dėvėti apsaugos kaukes, renginiuose spausdavo rankas, taip pat bendravo su aplinkiniais ir nesilaikė saugaus atstumo.

Brazilijos teismas prieš daugiau nei savaitę net nurodė šalies prezidentui J. Bolsonarui viešose vietose sostinės Brazilijos federalinėje apygardoje dėvėti apsauginę veido kaukę, nes, priešingu atveju, už kiekvieną nevykdymo dieną teks susimokėti po 2 tūkst. realų (387 dolerių) baudą.

J. Bolsonaras nuo pandemijos pradžios tvirtina, kad priemonės, skirtos pažaboti koronaviruso plitimą, padarys daugiau žalos nei pati pandemija.

Brazilija pagal patvirtintų koronaviruso infekcijos atvejų ir aukų skaičių yra antra pasaulyje – po JAV.

Brazilijoje patvirtinta daugiau kaip 1,1 mln. infekcijos atvejų ir daugiau kaip 51 tūkst. mirčių nuo infekcijos.

PSO užuojauta

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), ne kartą sulaukdavusi J. Bolsonaro kritikos strėlių dėl savo atsako į COVID-19 pandemiją, pareiškė užuojautą dėl Brazilijos lyderio ligos ir pareiškė, kad tai „pabrėžia šio viruso tikrovę“.

„Šiuo atžvilgiu nė vienas nėra ypatingas: visi potencialiai esame paveikiami, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO atsako į krizes direktorius Michaelas Ryanas. – Linkime ponui Bolsonaro ir jo šeimai geriausios kloties.“

Koronaviruso protrūkio pradžioje J. Bolsonaro paniekinamai atsiliepdavo apie šios ligos keliamą riziką ir iš pradžių vadino ją „menku gripu“, taip pat nesilaikė socialinio atstumo taisyklių ir kitų apsaugos priemonių – pavyzdžiui, viešumoje nedėvėdavo kaukės.

Pagal užsikrėtusiųjų ir COVID-19 aukų skaičių Brazilija šiuo metu yra antra pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

J. Bolsonaro anksčiau triskart buvo atlikti COVID-19 testai, bet jų rezultatai buvo neigiami.

Pirmadienį prezidentas antrąkart sušvelnino teisės aktą, reikalaujantį viešose vietose dėvėti kaukes.

Šeštadienį J. Bolsonaro socialiniuose tinkluose paskelbė nuotrauką, kurioje matyti, kaip jis, neužsidėjęs kaukės, pietauja su JAV ambasadoriumi ir keliais ministrais Amerikos nepriklausomybės dienos proga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt