Pasaulyje

2015.11.13 14:56

JAV nukovė garsųjį „Islamo valstybės“ budelį

JAV karinės pajėgos sudavė dar vieną smūgį „Islamo valstybei“. Šį kartą per oro atakas Sirijoje nukautas teroristinės organizacijos budelis, vadinamas Džihadisto Johnu vardu, skelbia BBC.

Pentagono atstovas Peteris Cookas sako, kad oro atakų rezultatai dar nėra aiškūs, duomenys tikslinami.

Visgi vienas aukšto rango JAV pareigūnas, pasak CNN, teigė, kad „Islamo valstybės“ budelis nukautas.

Kitas pareigūnas pasakojo, kad per oro ataką, surengtą bepiločių lėktuvų pagalba, Džihadistas Johnas buvo savo automobilyje.

Džihadistas Johnas Į save dėmesį atkreipė praėjusių metų rugpjūtį, kuomet „Islamo valstybė“ išplatino vaizdo įrašą, kuriame šis budelis įvykdė egzekuciją JAV žurnalistui.

Manoma, kad Džihadistu Johnu vadinamas budelis yra Kuveite gimęs Mohammedas Emwazis. Anksčiau jis gyveno Londone.

Apie įvykdytą karinę operaciją pranešta šeimoms, kurių artimieji žuvo nuo Džihadisto Johno rankos.

„Jis buvo islamo valstybės svarbiausias budelis, ir nepamirškime, kad nužudė ir daug musulmonų, ketino nužudyti dar daugiau žmonių. Taigi tai buvo savigynos veiksmas. Jis buvo teisingas. Šiandien noriu padėkoti Jungtinėms Valstijoms. Jungtinė Karalystė neturi geresnio draugo ir sąjungininko. Noriu pagerbti visus savo saugumo ir žvalgybos agentūrų, ginkluotųjų pajėgų profesionalus už ypatingą darbą mūsų šaliai. Kaip dažnai būna, ir dabar jie petys petin dirbo su Amerikos kolegomis. Jais didžiuojamės. Jei smūgis buvo sėkmingas – o patvirtinimo dar laukiame, tai bus smūgis į pačią Islamo valstybės širdį, ir tiems, kas nori pakenkti Britanijai ir jos žmonėms, kad mūsų rankos ilgos, mūsų ryžtas nepalaužiamas, ir savo piliečių niekada nepamirštame“, – teigia Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas.

Paskutiniu metu budelis nebuvo matomas „Islamo valstybės“ išplatintuose vaizdo įrašuose. Tačiau CNN liepą skelbė JAV pareigūnų informaciją. Anot jos, budelis slepiasi netoli Rakka miesto.

Analitikai Džihadistą Johną apibūdina kaip žmogų, kuris yra žiaurus ir linkęs sadizmą.

Vienas iš „Islamo valstybės“ gniaužtų išvaduotas įkaitas pasakojo, kad teroristų budelis jį vertė kartu šokti tango.