Pasaulyje

2015.11.13 11:17

Turėtų baigtis „Lufthansos“ streikas

Penktadienį turėtų baigtis daugiau kaip savaitę trunkantis „Lufthansos“ skrydžių palydovų profsąjungos streikas. Bet streiko pabaiga numatyta vidurnaktį centrinės Europos laiku, taigi ir penktadienio dieną dauguma „Lufthansos“ skrydžių iš Frankfurto, Miuncheno ir Diusseldorfo bus atšaukti – tai padarys įtaką daugiau nei 900 skrydžių.

Kaip specialiai LRT RADIJUI iš Berlyno pranešė Vida Kaluza, „Lufthansos“ atstovai pranešė nuo šeštadienio vykdysiantys visus suplanuotus tolimųjų reisų skrydžius ir pasistengsiantys per savaitgalį kuo greičiau sugrįžti prie normalaus vidutinių bei trumpųjų reisų skrydžių plano.

Šis streikas buvo ilgiausias koncerno istorijoje.

Tiesa, kadangi profsąjunga ir koncerno vadovybė prie derybų stalo nesugrįžo, artimiausiu metu galimi nauji streikai. Didžiausi nesutarimai kyla dėl įmonės darbuotojų pensijų išmokėjimo sąlygų.

Profsąjungos vadovas Nicoley Baublies ketina pranešti apie naujus reikalavimus per baigiamąjį streikuojančiųjų mitingą penktadienį prie centrinės „Lufthansos“ būstinės Frankfurte. Jei ir toliau nebus susitarta, jis pagrasino streikais Advento metu.

Didžiausios Vokietijos avialinijos bandė sustabdyti streiką per teismus, bet joms tai nepavyko. „Lufthansos“ skrydžių palydovų ir pilotai nesutinka su kompanijos planais plėsti pigių skrydžių padalinius ir naikinti anksčiau į darbą priimtiems darbuotojams išankstinio išėjimo į pensiją ir kitas privilegijas.

Nuo streiko pradžios buvo atšaukta daugiau nei 5 000 skrydžių, virš pusės milijono keleivių buvo priversti keisti kelionių planus.