Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.13 10:42

Vienoje – pasiruošimas susitikimui dėl Sirijos

Penktadienį Vienoje prasidės preliminarios konsultacijos ruošiantis šeštadienį įvyksiančiam užsienio ministrų susitikimui dėl Sirijos.

Tai bus jau antras toks Amerikos, Europos Sąjungos, Rusijos, Saudo Arabijos bei Irano diplomatinių vadovų susitikimas Vienoje, bet nei Sirijos režimo, nei Sirijos opozicijos atstovai jame nedalyvaus.

Amerikiečiai, pastarosiomis dienomis aktyviai remiantys kurdų pajėgų puolimą Sirijos šiaurėje Sindžaro miesto link, penktadienio konsultacijose planuoja aptarti Sirijos opozicijos klausimus, bet Rusai jau ipiktinasi, kad jie apie tai nebuvo ir anksto informuoti.

Rusai nuolat kaltina Jungtines valstijas ir jos sąjungininkes, kad  jos neturi aiškaus nuosakios Sirijos opozicijos sąrašo, bet intensyvios pačių rusų pastangos padėti Basharo al-Assado režimui mūšiuose prie Alepo greičiausiai rodo, kad pokalbiai su konkrečiais Sirijos atstovais – ir vyriausybe, ir opozicija – greičiausiai priklausys nuo to, kokio dydžio teritoriją jie sugebės užimti prieš prasidedant deryboms dėl paliaubų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi