Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.12 19:57

Ukraina uždraudė diskriminuoti homoseksualius asmenis darbo vietose

BNS 2015.11.12 19:57

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį pagaliau uždraudė diskriminuoti homoseksualius asmenis darbo vietose, vykstant karštoms diskusijoms dėl įstatymo, kuris padėtų užsitikrinti bevizį režimą su dauguma Europos Sąjungos šalių 2016 metais.

Prieštaringai vertinamas įstatymo projektas šioje labai konservatyvių pažiūrų Rytų Europos šalyje praėjusią savaitę buvo du kartus blokuotas.

Tačiau ketvirtadienį jam pavyko užsitikrinti reikiamą parlamento daugumos paramą po šešių iš eilės vykusių balsavimų triukšmingoje rytinėje sesijoje.

Vienas konstitucijos ekspertas naujienų agentūrai AFP sakė, kad visas šio įstatymo priėmimo procesas, atrodo, yra nelegalus, tačiau panašūs manevrai tampa kone kasdienybe „karo draskomoje šalyje, kurioje, kaip kartais atrodo, nėra vadovo“.

Po paskutinio pergalingo balsavimo, per kurį siūlymui pritarė 234 iš 450 vietų parlamento narių, parlamento pirmininkas Volodymyras Hroismanas pareiškė, kad šis sprendimas nepakeis Ukrainos „tradicinių vertybių“ ir nesuteiks teisės tuoktis vienalytėms poroms.

„Pagrindinės bet kurios šalies vertybės yra žmonės ir jų teisės. Aš palaikau jus pasisakydamas už šeimos vertybes“, – sakė V. Hroismanas.

„Aš girdėjau visokių neteisingų komentarų apie tai, kad Ukraina dabar gali pripažinti tos pačios lyties santuokas. Apsaugok, Dieve, kad tik to nebūtų“, – sakė artimas Vakarų palaikomo prezidento Petro Porošenkos sąjungininkas.

„Mes niekada tam nepritarsime“, – patikino jis.

P. Porošenka atkartojo parlamento pirmininko žodžius savo oficialioje paskyroje tinkle „Twitter“.

„Ukraina nutraukia savo sovietinės praeities grandines, – parašė P.Porošenka. – Bet šeimos vertybės yra nesugriaunamos“.

Europos Sąjunga 2010 metais paragino Ukrainą – kurioje pagal sovietinę tvarką homoseksualai buvo prilyginami nusikaltėliams ir siunčiami į kalėjimus arba psichiatrijos ligonines – į darbo kodeksą įtraukti straipsnį, draudžiantį bet kokią gėjų diskriminaciją darbe.

Ukraina homoseksualumą dekriminalizavo 1992-aisiais, praėjus metams po Sovietų Sąjungos žlugimo ir metais anksčiau negu kaimyninė Rusija.

Proeuropietiška vyriausybė, atėjusi į valdžią praėjusiais metais, kai buvo nuverstas Maskvos palaikomas prezidentas, iškėlė prioritetą prisijungti prie Šengeno zonos – 400 mln. gyventojų turinčių ES šalių grupės, kurioje žmonės gali keliauti be vizų ir dokumentų tikrinimo prie vidinių sienų.

Tačiau Briuselis nori, kad Ukraina pirmiausia priimtų 13 įstatymų, kurie padėtų geriau kovoti su korupcija ir užtikrintų didesnes laisves šalies piliečiams.

Didžiąją dalį tų įstatymų Kijevas priėmė. Tačiau laikas greitai bėga ir Europos Komisija ateinantį mėnesį turėtų preliminariai nuspręsti, ar Ukraina įvykdė savo įsipareigojimus, kad jos piliečiams iki metų vidurio būtų suteikta teisė keliauti be vizų po Šengeno šalis .

Kai kurie analitikai anksčiau manė, kad Europos Sąjungos aukščiausioji vykdomosios valdžios institucija, šiuo metu sutelkusi dėmesį į Bendriją krečiančią migrantų krizę, pasinaudos Ukrainos atsisakymu priimti minėtas pataisas kaip formalia dingstimi apsisaugoti nuo tikėtino papildomo atvykėlių srauto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi