Pasaulyje

2015.11.12 21:33

Beirute įvykdytas teroro išpuolis: dešimtys žuvusių

ELTA2015.11.12 21:33

Ketvirtadienį per teroro aktą pietiniame Beiruto priemiestyje žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 37. Kaip pranešė televizijos kanalas „Al Mayadin“, teroro aktus įvykdė motociklais atvažiavę savižudžiai.

Preliminariais duomenimis, vienas iš jų susisprogdino prie kontrolės posto šalia šiitų mečetės, kitas – už 150 metrų prie El Mansūro prekybos centro.

„Al Mayadin“ žiniomis dar apie 180 žmonių sužeista – anksčiau buvo pranešta apie aštuonias aukas. Saugumo pajėgos mėgina užblokuoti kvartalus, kur įvykdyti teroro aktai. Kariškiai kai kuriose vietose paleido įspėjamuosius šūvius į orą, kad išsklaidytų minią ir praleistų greitosios pagalbos automobilius.

Burdž el Baradžnė yra vienas iš tankiausiai gyvenamų Beiruto priemiesčių, šalia jo eina magistralė į Rafiko Haririo tarptautinį oro uostą.

Pasak kai kurių šaltinių, šiuos išpuolius surengė teroristinė „Islamo valstybės“ grupuotė. Pietiniame Libano sostinės priemiestyje gyvena šiitų partijos „Hezbollah“ aktyvistai. Šios partijos šalininkai kovoja Sirijoje vyriausybės armijos pusėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt