Pasaulyje

2015.11.12 18:49

Lenkijoje atsistatydino pralaimėjimą rinkimuose patyrusi vyriausybė

BNS2015.11.12 18:49

Lenkijos darbą baigiančios vyriausybės vadovė Ewa Kopacz paskelbė apie savo vyriausybės atsistatydinimą, jos liberaliajai Pilietinei platformai (PO) pralaimėjus parlamento rinkimus konservatyviajai varžovei „Įstatymo ir teisingumo“ (PiS) partijai.

Pirmajame naujojo parlamento posėdyje E. Kopacz pasakė gana kovingą kalbą, kurioje perspėjo laimėtoją PiS, kad jos partija „nesitaikstys su jokiomis melagystėmis“ ir primins „kiekvieną jūsų pažadą“.

Aštuonerius metus valdžiusi PO pralaimėjo spalio 25 dienos rinkimus.

Nors centristų buvimas valdžioje sutapo su ekonomikos augimo ir nedarbo mažėjimo laikotarpiu, tačiau rinkėjai jais nusivylė, manydami, kad PO švaistė laiką įgyvendinimą reformas.

Praėjusiais metais PO lyderiui Donaldui Tuskui išvykus į Briuselį ir užėmus Europos Vadovų Tarybos pirmininku, partija atsidavė likimo valiai.

„Jeigu naujoji vadovybė ves Lenkiją iš Vakarų į Rytus, Pilietinė platforma turės paruoštą planą, kad viską sugrąžintų į normalią padėtį“, – kalbėjo E. Kopacz parlamente.

Vėliau E. Kopacz įteikė atsistatydinimo raštą PiS palaikomam prezidentui Andrzejui Dudai, kuris netrukus priėmė jos atsistatydinimą.

Ji turėtų toliau vykdyti kasdienes vyriausybės vadovės pareigas, kol bus oficialiai paskirta jos įpėdinė Beata Szydlo.

B. Szydlo ministrų kabinetas turėtų būti prisaikdintas penktadienį arba pirmadienį, ketvirtadienį pranešė naujienų Lenkijos naujienų agentūra PAP, cituodama šaltinius prezidentūroje.

Naujasis 8-ojo šaukimo Seimas savo pirmininku ketvirtadienį išrinko Mareką Kuchcinskį (PiS); už ji balsavo 409 deputatai. Jo varžovą Kornelį Morawieckį (judėjimas „Kukiz'15“) palaikė 42 deputatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.