Pasaulyje

2015.11.12 18:49

Italija sudavė skaudų smūgį džihadistams

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.12 18:49

Italijos policija pranešė apie sėkmingą reidą prieš džihadistų tinklą Europoje, kurį ėmė sekti radę įtartiną tinklalapį. Tinklo nariai planavo išpuolius Šiaurės Europoje ir Vidurio Rytuose, taip pat išlaisvinti iš kalėjimo Norvegijoje sulaikytą savo vadeivą, Irako kurdą. 

Per reidus keliose Europos šalyje buvo suimta 16 Irako kurdų ir vienas asmuo iš Kosovo. Daugiausia asmenų sulaikyta Italijoje, 4 Britanijoje, 3 – Norvegijoje. Pasak Italijos policijos, grupuotės nariai taip pat veikė Šveicarijoje, Vokietijoje ir Suomijoje.

Italijos policija veikė su dar penkių šalių kolegomis, kad sužlugdytų šią grupuotę.

„Išdavėme 17 ar 16 arešto orderių ir iš karto sulaikėme 16 žmonių, kurie yra įtariami ryšiais su tarptautine grupuote „Islamo valstybė“ (IS). Teroristų grupuotės lyderis mula Krekaras, vienas iš teroristų organizacijos „Ansar al-Islam“ įkūrėjas, susijęs su „Al-Qaeda“, dabar įkūrė naują teroristų organizaciją, susijusią su IS“, – pasakojo prokuroras Franco Roberti.

Pareigūno minėtas mula Krekaras į Norvegiją atvyko kaip pabėgėlis, tačiau Jungtinės Tautos jį laiko teroristu, o Norvegija – keliančiu pavojų jos saugumui, bet negalėjo deportuoti, nes teroristui jo gimtajame Irake gresia mirties bausmė. Jis laikomas kalėjime, o teroristo advokatas nuolat skundžiasi, kad jo klientas neturi interneto ryšio.

Jo įkurtos teroristų organizacijos, kurios pavadinimas reiškia „nauja kryptis“, šaknys yra Europoje. Grupuotė veikė naudodamasi internetu, aktyviai rinko rekrūtus į IS kovotojų gretas Irake ir Sirijoje.

„Tai buvo svarbiausia policijos operacija Europoje per pastaruosius 20 metų“, – džiaugėsi Policijos antiteroristinio junginio vadas Giuseppe Governale‘as.

Italijos pareigūnai sako, kad vaduodami mulą Krekarą džihadistai rengtų ir savižudžių sprogdinimus Norvegijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt