Pasaulyje

2020.07.07 07:16

Naujausia informacija. PSO: koronaviruso pandemija tebespartėja ir nėra pasiekusi piko

atnaujinta 18.52
LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA, BNS2020.07.07 07:16

Europoje naujojo koronaviruso pandemija nusinešė jau daugiau kaip 200 tūkst. žmonių gyvybių, antradieni pranešė naujienų agentūra AFP, remdamasi oficialių šaltinių paskelbta informacija.

Kaip rodo duomenys, paskelbti iki 13 val. 10 min. Grinvičo (16 val. 10 min. Lietuvos) laiku, koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukos Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje sudaro daugiau kaip du trečdalius iš visų 200 005 iki šiol Europoje užregistruotų pacientų mirčių.

Be to, Europoje iki šiol užregistruoti iš viso 2 751 606 COVID-19 artvejų.

Atnaujinta 18.51

Pasaulyje per praeitą savaitgalį buvo nustatyta apie 400 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, ir kol kas neįžvelgiama požymių, kad pandemijos tempas lėtėtų, antradienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

„Protrūkis spartėja, ir aiškiai dar nesame pasiekę pandemijos piko“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Atnaujinta 17.00

Praėjus trims dienoms po to, kai Anglijoje leista atsidaryti aludėms, kelios jų dėl koronaviruso infekcijų vėl užvėrė duris. Tai yra mažiausiai trys barai Bernem on Si mieste pietvakarinėje pakrantėje, Batlyje šiaurėje ir Alverstoke pietuose, pranešė BBC.

Aludės kruopščiai išvalytos, o darbuotojai patikrinti dėl koronaviruso, socialiniuose tinkluose pranešė savininkai.

Po daugiau kaip trijų mėnesių pertraukos populiariosios aludės didelėje Jungtinės Karalystės dalyje praėjusį šeštadienį vėl atvėrė duris lankytojams. Tačiau jose galioja griežti ribojimai. Barų lankytojai, pavyzdžiui, turi palikti savo kontaktinius duomenis. Užsakymai priimami tik prie stalo arba mobiliąja programėle.

Kritikai ribojimų švelninimą Didžiojoje Britanijoje kritikuoja kaip pernelyg ankstyvą. Didžioji Britanija yra labiausiai pandemijos paveikta Europos šalis.

Grąžino karantiną Melburne

Australijos antrame didžiausiame mieste Melburne antradienį penkiems milijonams žmonių įsakyta pasilikti namuose, buvo įvestas dalinis karantinas, mieste padaugėjus naujų COVID-19 atvejų.

Valstijos premjeras Danielis Andrewsas teigė, kad karantinas prasidės trečiadienį vidurnaktį ir tęsis mažiausiai šešias savaites, jis perspėjo gyventojus, kad šiuo metu „negalima apsimesti“, kad koronaviruso krizė jau pasibaigė.

Per 24 val. Melburne užregistruotas 191 naujas užsikrėtimo koronaviruso atvejis, D. Andrewsas teigė, kad dabar jau yra per daug COVID-19 atvejų, kad juos būtų galima susekti ir užkirsti kelią viruso plitimui.

„Tai itin dideli skaičiai, – teigė jis. – Niekas nenorėtų būti šioje pozicijoje. Žinau, kad dar vienas karantinas pridarys daug žalos. Tai bus didelis iššūkis.“

Dauguma mokinių sugrįš prie nuotolinio mokymosi būdų, o kavinėse ir restoranuose bus galima įsigyti tik maisto išsinešti.

„Nėra jokios kitos alternatyvos karantinui, tik tūkstančiai naujų COVID-19 atvejų ir dar daugiau“, – žurnalistams sakė D. Andrewsas.

Nors karantinas galios tik Melburne ir jo priemiesčiuose, nuo antradienio vidurnakčio Viktorijos valstija turėtų būti atribota nuo kitų šalies valstijų, uždarius jos sienas. Policijos pareigūnai ir kariškiai stebi dešimtis sienos kirtimo punktų, pasitelkdami dronus bei kitus orlaivius, siekiama, kad koronavirusas neišplistų į kitas valstijas, kur protrūkiai buvo sėkmingai suvaldyti.

Viena Austrijos žemių grąžina kaukes

Pirmoji iš Austrijos žemių – Aukštutinė Austrija – grąžina privalomą kaukių dėvėjimą.

Nuo ketvirtadienio piliečiai vėl turės dengti veidą ir nosį parduotuvėse, prekybos centruose ir paslaugų teikimo įstaigose. Kaukes žmonės turės dėvėti ir restorane eidami prie staliuko, Lince pranešė žemės vadovas Thomas Stelzeris. Prie stalo, už kurio sėdės iki 10 asmenų, kaukės nebus privalomos. Kaukes turės dėvėti ir personalas.

Šios priemonės imtasi pastebimai padidėjus koronaviruso infekcijų skaičiui. Šiuo metu, Th. Stelzerio duomenimis, žemėje infekuoti 427 asmenys. 2 783 žmonės yra izoliacijoje. Vadinamasis reprodukcinis skaičius, kuris parodo, kiek žmonių užkrečia vienas infekuotas asmuo, yra 2. „Tai tiesiog per daug“, - sakė Aukštutinės Austrijos vadovas.

Visoje Austrijoje šis rodiklis yra 1,37. Grąžindama kaukių prievolę, Aukštutinė Austrija nori užkirsti kelią griežtesnėms priemonėms, pavyzdžiui, karantinui.

Atnaujinta 15.23

Baltarusijoje per pastarąją parą nustačius 199 naujus koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus, bendras jų skaičius pasiekė 64 003, o dar septyni pacientai mirė, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo pranešta apie 250 naujų užsikrėtimo atvejų.

„Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalies teritorijoje mirė 436 pacientai (liepos 6-osios duomenimis – 429), kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija ir kurie taip pat sirgo įvairiomis lėtinėmis ligomis“, – rašoma ministerijos paskelbtame pranešime.

Ministerija taip pat nurodė, kad iki antradienio šalyje pasveiko ir iš ligoninių buvo išrašyti 51 902 asmenys, persirgę COVID-19, iš jų 782 – per pastarąją parą. Ministerijos duomenimis, šalyje jau atlikta 1 078 267 testai koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Atnaujinta 14.52

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyti dar 257 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, be to, mirė septyni anksčiau užsikrėtę pacientai, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją antradienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad iš naujai nustatytų užsikrėtimo atvejų 91 buvo užregistruoti pietiniame Silezijos regione, kur koronavirusas išplito vietos kasyklose.

Pirmadienį Lenkija pranešė apie užregistruotus 205 naujus užsikrėtimo atvejus keturių pacientų mirtį.

Šalis praeitą mėnesį atidarė savo sienas su kaimyninėmis Europos Sąjungos valstybėmis.

Nuo birželio 1-osios šalyje leidžiami vidaus skrydžiai, o vėliau šį mėnesį planuojama iš dalies atnaujinti tarptautinį susisiekimą oru.

Liepos 19-ąją Lenkija planuoja atverti futbolo stadionus ir lenktynių trasas, bet žiūrovų skaičius juose turės neviršyti ketvirtadalio talpos.

Atnaujinta 13.50

Iranas antradienį pranešė patvirtinęs 200 naujų mirčių nuo COVID-19, tai didžiausias Irano per parą užregistruotų mirčių skaičius nuo vasario, kai šalyje prasidėjo koronaviruso protrūkis.

Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius, kaip praneša Teheranas, šalyje siekia 11 931, televizijos transliacijos metu pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Sima Sadat.

Ji sakė, kad bendras užsikrėtimo atvejų skaičius Irane dabar siekia 245 688 po to, kai per parą buvo užregistruoti dar 2 637 COVID-19 atvejai.

Atnaujinta 13.05

Indijoje, šaliai skelbiant apie dar daugiau karantino švelninimo priemonių, mirčių nuo COVID-19 skaičius perkopė 20 tūkst., o užsikrėtimo atvejų taip pat padaugėjo.

Per pastarąsias 24 val. Indijoje patvirtinta 22 452 COVID-19 atvejai ir 467 mirtys nuo šios ligos. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje yra lygus 20 160, o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius atitinka 719 665.

Naujų atvejų ir mirčių skaičius Indijoje dabar auga sparčiausiai nuo protrūkio pradžios, gegužės viduryje šaliai pradėjus karantino priemonių švelninimą. Indijoje buvo atnaujinti skrydžiai šalies viduje, atnaujintos kelionės traukiniais, atidaryti biurai ir parduotuvės.

Vyriausybės duomenimis, Indijoje užsikrėtimo atvejų skaičius 100 tūkst. ribą pasiekė per 110 dienų nuo protrūkio pradžios, iki gegužės 19 d., tačiau paskutiniai 100 tūkst. užsikrėtimų patvirtinti tik per šešias dienas nuo liepos 2 d.

Pirmadienį Indija pagal užsikrėtusių žmonių skaičių aplenkė Rusiją. Pagal šį rodiklį ji tapo trečia pasaulyje koronaviruso labiausiai paveikta šalimi po JAV ir Brazilijos.

Atnaujinta 11.20

Rusijoje – 6,37 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 198 žmonės mirė

Rusijoje per pastarąją parą patvirtinta 6,37 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, o 198 užsikrėtusieji mirė, rodo antradienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

„Per praėjusią parą 82 Rusijos regionuose patvirtinti 6 368 nauji COVID-19 atvejai, įskaitant aktyviai nustatytus 1 902 (29,9 proc.) atvejus be klinikinių apraiškų“, – nurodoma štabo pranešime.

Tai yra mažiausias Rusijoje per vieną parą užfiksuotas naujų atvejų skaičius nuo balandžio pabaigos.

Nuo epidemijos pradžios Rusijoje nustatytas iš viso 694 230 COVID-19 atvejų.

Bendras mirties atvejų skaičius šalyje išaugo iki 10 494.

Iš gydymo įstaigų išrašyta 463 880 pacientų, persirgusių COVID-19.

Rusijos vartotojų teisių agentūros „Rospotrebnadzor“ duomenimis, šalyje bendrai jau atlikta daugiau kaip 21,5 mln. testų COVID-19 nustatyti.

JAV infektologas: šalis vis dar murkdosi pirmoje koronaviruso bangoje

Aukšto rango infekcinių ligų specialistas Anthony Fauci pirmadienį teigė, kad JAV vis dar murkdosi pirmojoje koronaviruso bangoje, todėl Vašingtonas privalo veikti nedelsdamas, kad suvaldytų protrūkį, pastarosiomis dienomis padaugėjus užsikrėtimo atvejų.

A. Fauci tvirtino, kad atvejų skaičius JAV niekada taip ir nepasiekė ribos, kai protrūkį galima laikyti valdomu. Dabar, COVID-19 atvejų dar padaugėjus, pareigūnai perspėja dėl galimo ligoninių perpildymo šalies pietuose ir vakaruose.

„Tai sunki situacija, kurią privalome spręsti nedelsdami“, – nuotoliniu būdu rengto interviu su Nacionalinio sveikatos instituto direktoriumi Franciu Collinsu metu sakė A. Fauci.

Vis dėlto infektologas pabrėžė, kad atvejų padaugėjimo pastarosiomis dienomis nesiimtų vadinti dar viena „banga“.

„Tai buvo naujų atvejų šuolis arba protrūkio atsinaujinimas“, – sakė jis.

„Jei žiūrime į Europos, Europos Sąjungos kaip vieneto, statistiką, galime pastebėti, kad atvejų kreivė ten pirmiausia pakilo, o tada nusileido iki žemiausio taško. Dabar šalyse fiksuojama tik nedidelių nukrypimų nuo bendros tendencijos – atvejų padaugėjimų, gyventojams grįžtant prie įprasto gyvenimo ritmo. Mūsų kreivė niekada taip ir nenusileido, o dabar vėl kyla į viršų“, – teigė ekspertas.

JAV mirčių nuo COVID-19 skaičius pirmadienį perkopė 130 tūkst., o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius priartėjo prie trijų milijonų, atskleidė Johnso Hopkinso universiteto renkami duomenys.

Birželį šalyje smarkiai padaugėjo COVID-19 atvejų, ir kai kurios valstijos buvo priverstos stabdyti laipsnišką ekonominės veiklos atnaujinimą.

JAV Nacionaliniam alergijų ir užkrečiamųjų ligų institutui vadovaujantis A. Fauci yra vienas iš Donaldo Trumpo kovos su koronavirusu grupės aukšto lygio narių, įgijusių visuomenės pasitikėjimą.

Jungtinės Valstijos yra labiausiai koronaviruso paveikta šalis pasaulyje – tiek pagal užsikrėtimo atvejų, tiek mirčių skaičių. Šaliai kol kas nepavyko užtikrinti, kad visi gyventojai laikytųsi atstumo reikalavimų ir tinkamai dėvėtų kaukes.

Pareigūnai perspėja, kad kai kurios ligoninės artimiausiu metu vėl gali būti perpildytos. Teksaso valstijoje kai kuriose ligoninėse jau trūksta vietų, gyventojų prašoma likti namuose.

Atnaujinta 10.50

Brazilijos mieste San Paule atidaromi barai ir restoranai

Po daugiau nei 100 dienų trukusio karantino dėl koronaviruso Brazilijos ekonominėje sostinėje San Paule atidaromi barai ir restoranai.

Didžiausiame Brazilijos mieste, turinčiame daugiau nei 12 mln. gyventojų, užregistruota per 140 tūkst. COVID-19 atvejų ir 7 600 mirčių nuo šios ligos. Vien per praėjusią savaitę San Paule nuo COVID-19 mirė 618 žmonių.

Barai ir restoranai gali atsidaryti daugiausia 6 valandoms ir užpildyti ne daugiau nei 40 proc. vietų viduje, laikantis higienos ir fizinio atstumo reikalavimų. Restoranuose taip pat turi būti naudojami skaitmeniniai meniu.

Taip pat atidaryti ir grožio salonai. Anksčiau buvo atnaujinta parduotuvių bei prekybos centrų veikla.

Naujas karantino švelninimo etapas San Paule pradėtas Brazilijoje neslūgstant koronaviruso protrūkiui, nors San Paulo meras Bruno Covasas teigia kitaip.

„Sunkiausias etapas jau praėjo, todėl dabar laikas atnaujinti ekonominę veiklą“, – sakė B. Covasas, pabrėždamas, kad užpildytų intensyvios terapijos vietų ligoninėse skaičius nukrito žemiau 60 proc. ribos.

Praėjusį ketvirtadienį Rio de Žaneiras leido atidaryti barus, restoranus ir sporto klubus. Gyventojai taip pat sugrįžo į Brazilijos paplūdimius.

Brazilija yra antra labiausiai koronaviruso paveikta šalis pasaulyje po Jungtinių Valstijų. Brazilijoje užregistruota daugiau nei 1,6 mln. COVID-19 atvejų ir beveik 65 tūkst. mirčių nuo šios ligos. Ekspertai mano, kad tikrasis protrūkio mastas yra kur kas didesnis.

Ukrainoje per parą nustatyti 564 nauji COVID-19 atvejai

Ukrainoje per pastarąją parą užregistruoti 564 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, o 21 anksčiau užsikrėtęs žmogus mirė, antradienį paskelbė šalies sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Išvakarėse skelbta apie 543 naujus užsikrėtimo atvejus. Daugiausia – 1 109 – atvejai buvo patvirtinti birželio 26 dieną.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 49 607 COVID-19 atvejai, 1 283 pacientai mirė, dar 22 193 pasveiko.

Šiuo metu šalyje tebėra 26 131 aktyvus koronavirusinės infekcijos atvejis – 53 pacientais daugiau nei ankstesnę dieną.

Latvijoje – septyni nauji atvejai

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 1 763 testus koronavirusinei infekcijai COVID-19 nustatyti, septynių iš jų rezultatai buvo teigiami, antradienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Iš viso šalyje atliktas 160 281 testas COVID-19 nustatyti, o bendras patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo iki 1 134.

Koronavirusinė infekcija pareikalavo 30 žmonių gyvybių.

Nuo liepos 4-osios pasveiko dar aštuoni žmonės, persirgę COVID-19, o bendras pasveikusiųjų skaičius siekia 1 008.

Bolsonaro jaučia koronaviruso simptomus

Dėl koronaviruso infekcijos patikrintas Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras, nes jis sukarščiavo ir pajuto kitus simptomus, būdingus COVID-19. Tyrimų rezultatai paaiškės antradienį.

Pasak J. Bolsonaro, jam temperatūra pakilo iki 38 laipsnių, o kraujo prisotinimas deguonimi sumažėjo iki 96 proc. Prezidentas taip pat informavo, kad jam atlikta plaučių magnetinio rezonanso tomografija, kuri nenustatė jokių problemų.

Pasak J. Bolsonaro, jis gydosi hidroksichlorokvinu. Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nusprendė nutraukti hidroksichlorokvino kaip potencialaus vaisto kovai su koronavirusu bandymus. PSO atstovai pareiškė, jog tyrimai rodo, kad šis vaistas nedaro teigiamo poveikio gydant infekuotuosius.

Nuo pandemijos pradžios J. Bolsonaras užkratą vadino „mažu gripu“, nepaisė fizinio atstumo bei viešumoje nedėvėjo kaukės. Brazilija yra antra nuo koronaviruso labiausiai nukentėjusi šalis pasaulyje, čia mirė daugiau kaip 65 tūkstančiai žmonių, užsikrėtusiųjų – 1,6 mln.

Atnaujinta 08.05

JAV mirčių nuo koronaviruso skaičius perkopė 130 tūkst.

JAV mirčių nuo COVID-19 skaičius pirmadienį perkopė 130 tūkst., rodo Johnso Hopkinso universiteto renkami duomenys.

Per pastarąsias 24 val. šalyje patvirtinti 54 999 nauji COVID-19 atvejai – tik keliais tūkstančiais mažiau už ne taip seniai užfiksuotas rekordą – ir 357 mirties atvejai.

Bendras užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius šalyje siekia 2 931 142, o bendras mirčių nuo šios ligos skaičius atitinka 130 248, rodo universiteto skelbiami duomenys.

Atnaujinta 07.40

Pekinas antradienį pranešė apie nulį naujų COVID-19 atvejų pirmą kartą nuo protrūkio birželį pradžios, kuris sukėlė nerimą dėl šalies viduje prasidėjusios antrosios koronaviruso bangos.

Nuo birželio pradžios, kai prasidėjo koronaviruso protrūkis Sinfadžio turguje, mieste COVID-19 susirgo iš viso 335 žmonės.

Pekino sveikatos komisija paskelbė antradienį aptikusi vos vieną besimptomį COVID-19 atvejį, kurių Kinija į statistiką neįtraukė.

Kinijos institucijos vis dar tiria protrūkio priežastį, tačiau Sinfadžio turguje koronavirusas buvo aptiktas ant pjaustymo lentelių, ant kurių buvo pjaustoma importuota lašiša. Tai paskatino Kiniją uždrausti importuoti kai kuriuos produktus ir sustiprinti prekių patikrą.

Pareigūnų teigimu, nuo birželio 11 d. koronaviruso testai atlikti 11 mln. Pekino gyventojų – maždaug pusei visų miesto gyventojų.

Pastarosiomis dienomis buvo sušvelninti vietiniai karantino apribojimai, o mažos rizikos zonose gyvenantys žmonės vėl galėjo keliauti.

Pekino protrūkio padėtis „stabilizuojasi ir gerėja“, teigė miesto Ligų kontrolės centro direktoriaus pavaduotojas Pang Xinghuo.