Pasaulyje

2020.07.06 10:51

Naujausia informacija. Indija tapo trečia pasaulyje pagal nustatytų COVID-19 atvejų skaičių, situacija JAV blogėja

atnaujinta 19.15
BNS, ELTA2020.07.06 10:51

Pasaulyje vis dar plintant koranovirusui, situacija šalyse keičiasi kone kasdien. Pirmadienį pranešta, kad situacija Indijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose pablogėjo, nes daugėja naujų atvejų. Tuo tarpu Latvijoje užfiksuoti tik trys nauji atvejai.

Atnaujinta 19.15

Šalyje augant naujų COVID-19 atvejų skaičiui, Bulgarija griežtai baus fizinio atstumo nesilaikančius ar kaukių uždarose viešosiose vietose nedėvinčius žmones, pareiškė sveikatos apsaugos ministras Kirilas Ananievas.

„Reuters“ praneša, kad 7 mln. gyventojų turinčioje Bulgarijoje užregistruota 5 740 COVID-19 atvejų ir 246 mirtys nuo šios ligos. Vien praėjusią savaitę užfiksuota 1 049 ligos atvejai.

K. Ananievo teigimu, iki liepos pabaigos bus pratęsta nepaprastoji padėtis šalyje, leisianti jam, esant reikalui, priimti specialius nutarimus.

Jis paragino savivaldybes užtikrinti, kad gyventojai laikosi kovos su koronavirusu priemonių, ir riboti didelius viešus renginius. Taip pat bus griežčiau skiriamos baudos taisykles pažeidžiantiems žmonėms.

Pirmadienį Veliko Tarnovo mieste pareigūnai paskelbė, kad iš 42 abiturientų išleistuvėse birželio pabaigoje dalyvavusių žmonių 23 užsikrėtė COVID-19.

Bulgarija atšaukė daugelį ekonominės veiklos apribojimų, jų atnaujinti kol kas neplanuojama.

Atnaujinta 16.12

Baltarusijoje per pastarąją parą nustačius 250 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, bendras jų skaičius pirmadienį pasiekė 63 804, o dar šeši pacientai mirė, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Išvakarėse buvo pranešta apie 284 naujus užsikrėtimo atvejus.

„Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalies teritorijoje mirė 429 pacientai (liepos 5-osios duomenimis – 423), kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija ir kurie taip pat sirgo įvairiomis lėtinėmis ligomis“, – rašoma ministerijos paskelbtame pranešime.

Ministerija taip pat nurodė, kad iki pirmadienio šalyje pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninių 51 120 asmenų, persirgusių COVID-19. Ministerijos duomenimis, šalyje jau atlikta 1 074 240 testų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Beveik 40 tūkst. naujų atvejų

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą nustatyti 39 379 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, rodo Johnso Hopkinso universiteto paskelbti duomenys.

Remiantis Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, paskelbtais sekmadienį 20 val. 30 min. vietos (pirmadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 2 876 143.

Didžiausioje pasaulio ekonomikoje taip pat užregistruoti 234 nauji mirties nuo COVID-19 atvejai, o bendras koronaviruso aukų skaičius pasiekė 129 891.

Pastarąsias keturias dienas iš eilės buvo fiksuojamas rekordinis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius, įskaitant penktadienį, kai buvo patvirtinti 57 683 atvejai.

Kiek žemesni savaitgalio skaičiai gali būti susiję su tuo, kad apie mažiau atvejų pranešta šalyje minint Nepriklausomybės dieną.

JAV yra labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi šalis – tiek pagal patvirtintų užsikrėtimo, tiek pagal mirties atvejų skaičių.

Indija – trečia pasaulyje

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šalyje nustatyti iš viso 697 358 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, iš jų 24 tūkst. – per pastarąją parą.

Rusijoje iki šiol nustatyta daugiau kaip 681 tūkst. COVID-19 atvejų.

Indijoje patvirtintos 19 963 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtys – daug mažiau negu kitose pandemijos smarkiai paveiktose šalyse. Pagal šios ligos aukų skaičių pasaulyje pirmauja JAV ir Brazilija.

Pandemija labiausiai paveikė Indijos didžiuosius mietus. Naujajame Delyje ir Mumbajuje nustatyta maždaug po 100 tūkst. užsikrėtimo atvėjų. Sostinėje ši liga pareikalavo apie 3 tūkst., o Mumbajuje – beveik 5 tūkst. žmonių gyvybių.

Delyje buvo atidaryta nauja laikina 10 tūkst. lovų ligoninė COVID-19 pacientams; kiti miestai griežtina judėjimo suvaržymus, siekdami suvaldyti naujus užsikrėtimo atvejų pliūpsnius.

Keralos valstijos sostinė Tiruvanantapuramas nuo pirmadienio įvedė naujų karantino taisyklių: mieste nebekursuos visuomeninis transportas ir dirbs tik vaistinės. Šioje valstijoje, sulaukusioje pagyrimų už savo pastangas epidemijai valdyti, pastaruoju metu buvo užregistruota šimtai naujų COVID-19 atvejų.

Latvijoje situacija stabilizavosi

Latvijoje per pastarąją parą patvirtinti trys nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, pirmadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyti 1 124 COVID-19 atvejų, 30 užsikrėtusių žmonių mirė.

Latvijoje atlikta iš viso 158 518 testų koronavirusinei infekcijai nustatyti, iš jų 692 – per pastarąją parą.

Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenimis, per pastarąją parą nebuvo hospitalizuotas nė vienas naujas COVID-19 pacientas. Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi penki koronavirusu užsikrėtę pacientai; vieno jų būklė sunki.

Populiariausi